*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
18 Kasım 2017, 00:56:12

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Atatürk'ün Çocukluk Anısı: Balıkları Suya Attım  (Okunma Sayısı 2787 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 13 Kasım 2014, 21:51:19 »
Serdar Yıldırım Offline
Tecrübeli Üye

bir Gün Makbule İle Naciye'yi Yanıma Alarak Çiftliğin Yakınındaki Gölette Balık Tutmaya Gittim. Ben Oltayla Balık Yakaladıkça Naciye Ağladı, Yalvardı, Balıkları Suya Atmamı İstedi. Naciye Ağlamasın Diye, Balıkları Suya Attım Ve Erkenden Çiftliğe Döndük. Zaten Hastaydı, Hastalığının İlerlemesinden Korkuyordum.

çiftlikte Elimdeki Kovanın Boş Olduğunu Gören Dayım Bana Şöyle Dedi:

" Vay Mustafa , Bakıyorum Göletteki Bütün Balıkları Yakalamışsın. Bu Kadar Balık Bize Çok, Yarısını Köye Verelim. Hani Balıklar, Oltana Yakalanmak İçin, Atılırlardı. Hani Avladığın Balıkları Şanslı Sayardın. Giderken Bir Kova Daha İstiyordun. Sen Önce Bu Kovayı Doldur Da Sonra İkinci Kovayı İste. "

dayım Konuşmasına Devam Edecekti Fakat Makbule Araya Girdi:

" Mustafa Abim, Yakaladığı Balıkları Suya Atmasaydı İki Kova Dolardı. "

bunun Üzerine Dayım:

" Nee, Abin Yakaladığı Balıkları Suya Mı Attı? Ama Neden? " Diye Sordu.

makbule Bu Soruya Şöyle Cevap Verdi:

" Çünkü Naciye Balıklara Acıdı Ve Her Balık Yakalandıktan Sonra Ağladı. "

naciye:

" Ben Ağladım Diye Abim Bir Dolu Balığı Suya Attı. " Dedi.

dayım:

" Affet Beni Mustafa.. Durup Dururken Haksız Yere Sana Laf Söyledim. Senin Boşa Konuşmayacağını Anlamalıydım. Yarın İkimiz Gideriz Balık Tutmaya. Yanımıza Dört Kova Alırız. " Dedi.

dayım Konuşmasını Bitirince Bir An Naciye İle Gözgöze Geldik. Kardeşim Yalvaran Bakışlarla Bana Bakıyordu.

ertesi Gün Sabah Kahvaltısından Sonra Dayım Çiftlikte Beni Çok Aradı. Bulamazdı Tabi Ki Çünkü Samanlığa Saklanmıştım. Dayım, Mustafa, Mustafa, Nerdesin? Diye Bağırdıkça Yanımdaki Makbule İle Naciye Kıkır Kıkır Güldüler.

mustafa Kemal Atatürk’ün Anılarından
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Atatürk'ün Çocukluk Anısı: Balıkları Suya Attım
« Posted on: 18 Kasım 2017, 00:56:12 »

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Atatürk'ün Çocukluk Anısı: Balıkları Suya Attım oyunları, Atatürk'ün Çocukluk Anısı: Balıkları Suya Attım programı, Atatürk'ün Çocukluk Anısı: Balıkları Suya Attım , Atatürk'ün Çocukluk Anısı: Balıkları Suya Attım program yükle, Atatürk'ün Çocukluk Anısı: Balıkları Suya Attım download, Atatürk'ün Çocukluk Anısı: Balıkları Suya Attım hikayeleri, Atatürk'ün Çocukluk Anısı: Balıkları Suya Attım kitabı, Atatürk'ün Çocukluk Anısı: Balıkları Suya Attım haber, Atatürk'ün Çocukluk Anısı: Balıkları Suya Attım yükle, Atatürk'ün Çocukluk Anısı: Balıkları Suya Attım videosu, Atatürk'ün Çocukluk Anısı: Balıkları Suya Attım, şarkı sözleri

İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Çin'de Atatürk !!!... ATATÜRK Hakkında Herşey cendere 0 6306 Son Mesaj 24 Eylül 2008, 13:05:20
Gönderen: cendere
atatürk Müzik Etkinlikleri inci.tanem_ea 0 2629 Son Mesaj 20 Ekim 2008, 17:42:49
Gönderen: inci.tanem_ea
Aşk Suya Düşünce...Senai DEMİRCİ Dini Konular cendere 0 1988 Son Mesaj 30 Aralık 2008, 22:23:48
Gönderen: cendere
Zorla Suya Götürebilir,ama Zorla Su İçiremezsiniz Eğitim okancan 0 1797 Son Mesaj 17 Ocak 2009, 12:13:11
Gönderen: okancan
Atatürk'ün Çocukluğu 2 Sesli Atatürk'ün Çocukluğu ATATÜRK Hakkında Herşey Serdar Yıldırım 1 4895 Son Mesaj 06 Haziran 2013, 17:58:23
Gönderen: Serdar Yıldırım
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -