*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
20 Mayıs 2019, 22:33:35


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Bu Yıl Maaşlara İlave Zam Yapılıp Yapılmayacağını  (Okunma Sayısı 2504 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 11 Temmuz 2014, 08:57:42 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

*****
Mesaj Sayısı: 2158
milletvekili Kadir Gökmen Öğüt Tarafından Verilmiş Olan Soru Önergesinde; Önceki Yıllardan Farklı Olarak Seyyanen Zam Yapılmasının Nedeni Sorulurken, Maaşlara Önceki Yıllarda Yapılan Yüzdelik Artışlar Tüm Gelire Uygulanırken Bu Yıl Sadece Taban Aylıkta Artış Yapılmasının Mağduriyet Yarattığı Belirtilmiş Ve Bu Mağduriyetin Giderilmesi Yönünde Çalışma Olup Olmadığı Sorulmuştu.

önergeye Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Tarafından Verilen Cevapta, Özetle “ilave Zam Yapılması Hususunda Yürütülen Herhangi Bir Çalışma Bulunmamaktadır” Denildi.

söz Konusu Cevap Metni

anayasanın 128'inci Maddesinde Memurlar Ve Diğer Kamu Görevlilerinin Mali Ve Sosyal Haklarının Kanunla Ve/veya Toplu Sözleşme Hükümleri İle Belirleneceği, 54'üncü Maddesinde De Memurlar Ve Diğer Kamu Görevlilerinin, Toplu Sözleşme Yapma Hakkına Sahip Olduğu İfade Edilmiştir.

4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununun 28'inci Maddesinde İse Toplu Sözleşmenin, Kamu Görevlilerinin Mali Ve Sosyal Haklarını Düzenleyen Mevcut Mevzuat Hükümleri Dikkate Alınarak Kamu Görevlilerine Uygulanacak Katsayı Ve Göstergeler, Aylık Ve Ücretler, Her Türlü Zam Ve Tazminatlar, Ek Ödeme, Toplu Sözleşme İkramiyesi, Fazla Çalışma Ücreti, Harcırah, İkramiye, Doğum, Ölüm Ve Aile Yardımı Ödenekleri, Cenaze Giderleri Yiyecek Ve Giyecek Yardımları Ve Diğer Mali Ve Sosyal Hakları Kapsadığı Belirtilmiştir.

bu Kapsamda 14.08.2013 Tarihli Ve 28737 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan Kamu Görevlilerinin Geneline Ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali Ve Sosyal Haklara İlişkin 2014 Ve 2015 Yıllarını Kapsayan 2'nci Dönem Toplu Sözleşme İle De 2014 Ve 2015 Yıllarında Memur Maaşlarına Yapılacak Artış Tutarları Belirlenmiştir. Söz Konusu Toplu Sözleşmenin 5'inci Maddesi İle De 2014 Yılında Memur Maaşlarında Yüzdelik Oranda Artış Yapılması Yerine, Tüm Memur Maaşlarına Seyyanen (eşit Olarak) Brüt 175 Tl Zam Yapılması Öngörülmüştür.

tüm Memur Maaşlarında Seyyanen Brüt 175 Tl Artış Yapılması; Yüksek Maaş Alan Memurlar İçin Yüzdelik Olarak Daha Az Artış, Düşük Maaş Alan Memurlar İçin İse Yüzde Olarak Daha Fazla Zam Yapılması Anlamına Gelmektedir.

görüldüğü Üzere, Memurların Mali Ve Sosyal Hakları Kanunla Ve/veya Toplu Sözleşme Hükümleri İle Belirlenmekte Olup, Bu Çerçevede 2014 Yılında Memur Maaşlarında Seyyanen 175 Tl Artış Yapılması Toplu Sözleşme Hükümleri İle Tespit Edildiğinden, Görece Daha Yüksek Maaş Alan Memura İlave Zam Yapılması Hususunda Yürütülen Herhangi Bir Çalışma Bulunmamaktadır.
Logged

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.


Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 3986


View Profile
Re: Bu Yıl Maaşlara İlave Zam Yapılıp Yapılmayacağını
« Posted on: 20 Mayıs 2019, 22:33:35 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Bu Yıl Maaşlara İlave Zam Yapılıp Yapılmayacağını oyunları, Bu Yıl Maaşlara İlave Zam Yapılıp Yapılmayacağını programı, Bu Yıl Maaşlara İlave Zam Yapılıp Yapılmayacağını , Bu Yıl Maaşlara İlave Zam Yapılıp Yapılmayacağını program yükle, Bu Yıl Maaşlara İlave Zam Yapılıp Yapılmayacağını download, Bu Yıl Maaşlara İlave Zam Yapılıp Yapılmayacağını hikayeleri, Bu Yıl Maaşlara İlave Zam Yapılıp Yapılmayacağını kitabı, Bu Yıl Maaşlara İlave Zam Yapılıp Yapılmayacağını haber, Bu Yıl Maaşlara İlave Zam Yapılıp Yapılmayacağını yükle, Bu Yıl Maaşlara İlave Zam Yapılıp Yapılmayacağını videosu, Bu Yıl Maaşlara İlave Zam Yapılıp Yapılmayacağını, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
maaşlara zam::))) Öğretmenlerin maaş,ek-ders vb. konularla ilgili paylaşım alanı gokce7374 11 7450 Son Mesaj 14 Ağustos 2008, 15:51:05
Gönderen: feyza05
Gökte yapılıp yere indirilen şehir Kültür, Sanat ve Edebiyat lion 1 2720 Son Mesaj 15 Eylül 2008, 20:57:12
Gönderen: feyza05
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it