*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
24 Kasım 2017, 16:33:37

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Öğretmenler Seminerlerini Tatil Adresinde Yapabilm  (Okunma Sayısı 1859 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 27 Mayıs 2014, 08:31:43 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

Okulların Kapanmasına Günler Kala Öğretmenler Odalarında Mesleki Eğitim Ya Da Yaygın Bilinen Adıyla Seminer Çalışmalarının Tatil Adreslerinde Yapılabilmesi Konusu Yeniden Tartışılmaya Başlandı.

Bu Konuda Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yönetmeliği'nin 24. Maddesinde ‘'……. (değişik:rg-6/9/2008-26989) Köy Ve Beldelerde Görevli Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenleri, Derslerin Kesiminden 1 Temmuza Kadar Yapılacak Meslekle İlgili Çalışmaları, Okul Yönetimi Ve Millî Eğitim Müdürlüğünün Bilgisi Dâhilinde Yaz Tatilini Geçirecekleri Yerdeki Bir Okul Öncesi Eğitim Kurumunda Yapabilirler. Meslekle İlgili Çalışmaları Tatil Adreslerinde Tamamlayan Öğretmenler, Bu Çalışmalara Katıldıklarını Gösterir Okul Müdürlüğünden Alacakları Yazıyı, Eylül Ayının İlk İş Gününde Bağlı Bulundukları Millî Eğitim Müdürlüğüne Teslim Ederler. Bu Yazının Bir Örneği De Okul Müdürlüğünce Saklanır.'' Denilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 98 Maddesi'nde De ‘'………(değişik Fıkra:rg-21/7/2012-28360) Birleştirilmiş Sınıflı İlkokullarda Görevli Öğretmenler, Derslerin Kesiminden 1 Temmuza Kadar Yapılacak Meslekî Çalışmalarını, Okul Yönetimi Veya Millî Eğitim Müdürlüğünün Bilgisi Dâhilinde Yaz Tatilini Geçirecekleri Yerdeki Bir İlkokulda Yapabilirler. Meslekî Çalışmalarını Tatil Adreslerinde Tamamlayan Öğretmenler, Çalışma Yaptıkları Okul Müdüründen Aldıkları Bu Çalışmalara Katıldıklarını Gösterir Yazıyı, Eylül Ayının İlk İşgününde Bağlı Bulundukları Millî Eğitim Müdürlüğüne Teslim Ederler. Bir Örneği De Okul Müdürlüğünce Saklanır.''
denilmektedir.

Yine Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 87. Maddesi'nin 3.fıkrasında Da;
‘'(3) Mesleki Çalışmalardan Azami Verim Elde Edilebilmesi İçin Okulun Ve Çevrenin İhtiyaçlarına Göre, Eğitim Ve Öğretimle İlgili Diğer Konularda Da Mesleki Çalışma Yapılabilir. Bu Çalışmalar Okul Ortamının Dışında İlgili Eğitim Ortamları Veya İşletmelerde De Yapılabilir.''
denilmektedir.

Geçtiğimiz Yıl, Öğretmenlerin Yılsonu Mesleki Eğitim Çalışmaları Öğretmen Yetiştirme Ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün 28.05.2013 Tarih Ve 1140309 Sayılı Yazısı Gereği Uzaktan Eğitim Yoluyla Yapılmıştı. İlköğretim Kurumlarında Görevli Öğretmenlerin 2012-2013 Ders Yılı Sonu Mesleki Çalışmaları Uzaktan Eğitim Yaklaşımı Çerçevesinde ‘'mesleki Gelişim Eğitimi'' Ve ‘'mesleki Çalışmalar'' Olmak Üzere İki Kategoride Gerçekleştirilmişti. Eğitim, İlk Aşaması 17-21 Haziran 2013 Tarihlerinde, İkinci Aşaması İse 24-28 Haziran 2013 Tarihlerinde Olmak Üzere Beşer Günlük İki Periyot Halinde Tamamlanmıştı.

Son Yıllarda Uzaktan Eğitim Yöntemiyle Uygulanan Bu Eğitimin Ayrım Yapılmadan Hakkaniyet Çerçevesinde Talep Eden Bütün Öğretmenlerimiz İçin Memleketlerinde Verilmesini Doğru Bulduğumuzu, Online Olarak Verilen Eğitimde Öğretmenin Hangi İlde Ya Da Mekanda Olduğunun Bir Anlam İfade Etmediğini, Önemli Olanın Eğitimin Alınmış Olması Olduğunu İfade Ediyoruz.

Bu Doğrultuda Yürürlükte Olan Mevzuat Gereği Köy/belde Okul Öncesi Öğretmenleri İle Birleştirilmiş Sınıf Öğretmenlerine Verilen Mesleki Eğitimlerini Memleketlerinde Yapabilme Haklarının Tüm Öğretmenler Tarafından Kullanılmasının Sağlanmasının Uygulamada Birlik, Çalışanlar Arasında Eşitlik Ve İş Barışını Temin Edeceğini, Öğretmen Motivasyonunu Artıracağını Hatırlatıyor, Yetkilileri Bu Konuda Gereğini Yapmaya Davet Ediyoruz.

Kamuoyuna Saygı İle Duyurulur.

Celal Demirci
   Eğitim-bir-sen
   İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Öğretmenler Seminerlerini Tatil Adresinde Yapabilm
« Posted on: 24 Kasım 2017, 16:33:37 »

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Öğretmenler Seminerlerini Tatil Adresinde Yapabilm oyunları, Öğretmenler Seminerlerini Tatil Adresinde Yapabilm programı, Öğretmenler Seminerlerini Tatil Adresinde Yapabilm , Öğretmenler Seminerlerini Tatil Adresinde Yapabilm program yükle, Öğretmenler Seminerlerini Tatil Adresinde Yapabilm download, Öğretmenler Seminerlerini Tatil Adresinde Yapabilm hikayeleri, Öğretmenler Seminerlerini Tatil Adresinde Yapabilm kitabı, Öğretmenler Seminerlerini Tatil Adresinde Yapabilm haber, Öğretmenler Seminerlerini Tatil Adresinde Yapabilm yükle, Öğretmenler Seminerlerini Tatil Adresinde Yapabilm videosu, Öğretmenler Seminerlerini Tatil Adresinde Yapabilm, şarkı sözleri

İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
9 Gün Tatil Belli Oldu Güncel Konular feyza05 2 2796 Son Mesaj 18 Eylül 2008, 00:30:10
Gönderen: feyza05
1.sınıf Ara Tatil Ödevi(18 Sayfa) 1. Sınıflar mehmetaydemir 3 11006 Son Mesaj 24 Ocak 2011, 17:44:43
Gönderen: masum52
3.sınıf Ara Tatil Ödevi(20 Sayfa-yok Yok) 3. Sınıflar mehmetaydemir 0 2608 Son Mesaj 16 Ocak 2009, 01:53:14
Gönderen: mehmetaydemir
1.sınıf Ara Tatil Ödevi-2(38 Sayfa-çok Hoş) 1. Sınıflar mehmetaydemir 0 3412 Son Mesaj 17 Ocak 2009, 18:08:55
Gönderen: mehmetaydemir
Kış Arkadaşım (24 Sayfa) - 15 Tatil Etkinlikleri 1. Sınıflar egoman1453 4 5067 Son Mesaj 18 Ocak 2009, 14:57:35
Gönderen: feyza05
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -