*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
19 Ağustos 2019, 08:08:37


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Öğretmenlikle İlgili Yeni Düzenleme  (Okunma Sayısı 2179 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 18 Mart 2014, 15:12:00 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

*****
Mesaj Sayısı: 2158Arapça, Almanca, Çince, Fransızca, İngilizce, Rusça Öğretmenliğinden, Bunlara İlişkin Dil Ve Edebiyat Fakültelerinden Veya Mütercim Tercümanlık Alanlarından Mezun Olanlar, Artık Türkçe Derslerine Giremeyecek.

milli Eğitim Bakanlığı Talim Ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, "öğretmenlik Alanları, Atama Ve Ders Okutma Esasları" Yeniden Belirledi. Buna Göre, Öğretmen Adayları Ve Öğretmenlerin; Yükseköğrenimlerinde Alanlarına Ek Olarak Aldıkları Ve Diplomalarında Yer Alan Öğrenim Programı Veya Farklı Bir Alanda Yapılan Yüksek Lisans Eğitimi De Yan Alan Olarak Kabul Edilecek.

yabancı Dil, Rehberlik, Bilişim Teknolojileri, Görsel Sanatlar, Müzik, Beden Eğitimi İle Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Alanları İlköğretim Ve Ortaöğretimde Ortak Alan Olarak Belirlendi. Daha Önce Ortak Alanlar İçerisinde Bulunan Resim Dersleri, Ortak Alanlardan Çıkarıldı.

 2009-2010 Öğretim Yılından Önce Resim-iş Öğretmenliği Bölümünden Mezun Olanlar İle Bu Öğretim Yılında Adı Geçen Bölüme Kayıtlı Olup Mezun Olanlar, Teknoloji Ve Tasarım Alanı Öğretmenliğine Herhangi Bir Öncelik Tanınmadan Alınacak.

-üç Engel Grubu İçin "özel Eğitim" Öğretmenliği Alanı

 Görme, İşitme Ve Zihinsel Engelliler Öğretmenlikleri  Özel Eğtim Öğretmenliği Adı Altında Birleştirildi. Özel Eğitim Alanında Öğretmen İhtiyacının Görme, İşitme Ve Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Mezunlarınca Karşılanamaması Durumunda, Bu Alana Öğretmenlik Alanları Mezunu Olup Özel Eğitim Alanında Tezli Veya Tezsiz Yüksek Lisans Veya Doktora Mezunları Atanabilecek.

özel Eğitim Öğretmenliğine Özel Eğitim Bölümü, Özel Eğitim Öğretmenliği, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği, Görme Engelliler Öğretmenliği İle İşitme Engelliler Öğretmenliği Mezunları Atanabilecek. Bu Öğretmenler, Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezleri, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezleri, Özel Eğitim Programı Uygulayan Özel Eğitim Sınıflarında, 9-12. Sınıf Dersleriyle Mesleki Ortaöğretim Kurumlarında Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Alanı Özel Eğitim Dalı Derslerine Girebilecek.

beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu Mezunlarından 12 Temmuz 2004’den Önce Mezun Olanlar İle Bu Tarih İtibariyle Söz Konusu Okullara Kayıtlı Bulunup Mezun Olanlardan Pedagojik Formasyon Eğitimini Tamamlayanlar, Beden Eğitimi Alanı Öğretmenliğine Atanabilecekler.

sınıf Öğretmeni Olarak Görev Yaparken 540 Saatlik "zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitimi Programı”nı Başarıyla Tamamlayanlar Zihin Engelliler Sınıfı Alanına, Öğretmen Olarak Görev Yapmakta İken 90 Saatlik "teknoloji Ve Tasarım Öğretmenliği Eğitim Programı"nı Başarıyla Tamamlayanlar, Teknoloji Ve Tasarım Alanına Eğitim Kurumlarının İhtiyacına Göre Alan Değişikliği Yapabilecek.

düzenlemeye Göre, Arapç, Almanca, Çince, Fransızca, İngilizce, Rusça Öğretmenliğinden, Bunlara İlişkin Dil Ve Edebiyat Fakültelerinden Veya Mütercim Tercümanlık Alanlarından Mezun Olanlar, Artık Türkçe Derslerine Giremeyecek.

bilişim Teknolojileri Dersine Artık Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Ve Kontrol Teknolojisi Öğretmenliği, Elektronik Ve Bilgisayar Bölümü, Bilgisayar Teknolojisi Ve Bilişim Sistemleri Bölümü, Bilişim Sistemleri Ve Teknolojileri, Bilgisayar Bilimleri  Bölümü Mezunlarından, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Ya Da Pedagojik Formasyon Programı Veya Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası Programını Başarı İle Tamamlayanlar Alınabilecek.

-din Kültürü Öğretmenliğine Dini İlimler Mezunları Atanabilecek

din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Ve İmam Hatip Lisesi Meslek Dersi Öğretmenliğine, Artık İlahiyat Bilimleri Fakültesi, Uluslararası İslam Ve Din Bilimleri Fakültesi, Dini İlimler Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi Mezunu Olup, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Ya Da Pedagojik Formasyon Programı  Ve Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası Programı'nı Başarı İle Tamamlayanlar Atanabilecek.

bu Alanlardan Mezun Olup, Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi  Ve İmam Hatip Lisesi Meslek Derslerine Atanan Öğretmenler, Osmanlı Türkçesi, Arapça  Ve  Türk İslam Sanatları Derslerini De Okutabilecek.

türk Dili Ve Edebiyatı, Türkçe Ve Tarih Öğretmenleri De Osmanlı Türkçesi Dersini Verebilecek. Görsel Sanatlar Öğretmenliğine Geleneksel Türk Sanatları Mezunları Da Atanabilecek.

imam Hatip Liseleri Ders Çizelgesine Eklenen Yeni Seçmeli Derslerden Türk İslam Sanatları Dersi, Öncelikli Olarak Bu Derslerle İlgili Sertifikası Olan Veya Lisans Veya Lisansüstü Öğrenimleri Sırasında Bu Dersleri Aldığını Belgelendiren İlahiyat, İlahiyat Bilimleri Fakültesi, Uluslararası İslam Ve Din Bilimleri Fakültesi, Dini İlimler Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi Mezunu Öğretmenler Tarafından Okutulacak.

matematik Öğretmenliklerine, Matematik Öğretmenliği Ve Matematik Mezunlarıyla, Matematik-bilgisayar Bölümü Mezunu Olup Tezsiz Yüksek Lisansı Ve Formasyonu Olanlarla Kredilerinin En Az Yüzde 70’ini Matematik Alanında Belgelendirenler Atanabilecek.

yaşayan Diller Ve Lehçeler Dersleri, Öncelikle, Üniversitelerin Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümleri İle Türk Dili Ve Edebiyatı Programları Mezunu Olup Yaşayan Diller Ve Lehçelerin İlgili Alanında Tezsiz Yüksek Lisans Programını Başarı İle Tamamlayan Öğretmenler Olmak Üzere; Lisans Ve Lisansüstü Öğrenimleri Sırasında Bu Alanda Ders Aldığını Belgelendiren Diğer Öğretmenler Tarafından Okutulacak.
Logged

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.


Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 3989


View Profile
Re: Öğretmenlikle İlgili Yeni Düzenleme
« Posted on: 19 Ağustos 2019, 08:08:37 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Öğretmenlikle İlgili Yeni Düzenleme oyunları, Öğretmenlikle İlgili Yeni Düzenleme programı, Öğretmenlikle İlgili Yeni Düzenleme , Öğretmenlikle İlgili Yeni Düzenleme program yükle, Öğretmenlikle İlgili Yeni Düzenleme download, Öğretmenlikle İlgili Yeni Düzenleme hikayeleri, Öğretmenlikle İlgili Yeni Düzenleme kitabı, Öğretmenlikle İlgili Yeni Düzenleme haber, Öğretmenlikle İlgili Yeni Düzenleme yükle, Öğretmenlikle İlgili Yeni Düzenleme videosu, Öğretmenlikle İlgili Yeni Düzenleme, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Eğitimde yeni akımlar, yeni gerçekler Eğitim cendere 0 2890 Son Mesaj 29 Temmuz 2008, 12:15:46
Gönderen: cendere
Tebellüğ Belgesi Düzenleme İdari İşler feyza05 0 4964 Son Mesaj 29 Aralık 2008, 16:46:30
Gönderen: feyza05
Uzman Öğretmenlikle İlgili İptalin Gerekçeli Karar Özlük Hakları feyza05 0 3760 Son Mesaj 18 Mart 2009, 17:41:40
Gönderen: feyza05
Okul Bilgileri Düzenleme Özlük Hakları Mehmet 0 3198 Son Mesaj 06 Kasım 2012, 15:55:29
Gönderen: Mehmet
Liseler Arası Geçiş Başvurularına Yeni Düzenleme Eğitim Mehmet 0 2889 Son Mesaj 20 Şubat 2014, 12:49:26
Gönderen: Mehmet
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it