*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
14 Ekim 2019, 03:26:19


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Liseler Arası Geçiş Başvurularına Yeni Düzenleme  (Okunma Sayısı 2898 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 20 Şubat 2014, 12:49:26 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

*****
Mesaj Sayısı: 2158Ortaöğretime Yerleştirme Puanıyla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları Arasında Nakil Ve Geçiş Başvuruları, Temmuz, Ağustos, Eylül Ve Şubat Aylarında Haftada Bir, Diğer Aylarda İse Ayda Bir Kez Olmak Üzere Veli Tarafından Öğrencinin Öğrenim Gördüğü Okul Müdürlüğüne Yapılacak.

bugünkü Resmi Gazete'de 7 Eylül 2013 Tarihli Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nin Ortaöğretime Yerleştirme Puanıyla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları Arasında Nakil Ve Geçiş Başvurularına İlişkin Maddelerinde Düzenlemeye Gidildi. Buna Göre, Ortaöğretim Kurumları Arasında Nakil Ve Geçiş Başvuruları, Temmuz, Ağustos, Eylül Ve Şubat Aylarında Haftada Bir, Diğer Aylarda İse Ayda Bir Kez Olmak Üzere Veli Tarafından Öğrencinin Öğrenim Gördüğü Okul Müdürlüğüne Yapılacak.
     
öğrencinin Nakil Şartlarını Taşıması Halinde Başvurusu Okul Müdürlüğünce Naklen Gidilmek İstenilen Okul Müdürlüğüne E-okul Sistemi Üzerinden İletilecek. Onay Veya Ret İşlemi Nakil İstenilen Okul Müdürlüğünce E-okul Sistemi Üzerinden Gerçekleştirilecek.
     
okul Sistemi Üzerinden Alınan Nakil Ve Geçiş Başvurularından, Temmuz, Ağustos, Eylül Ve Şubat Aylarında Alınanlar Her Haftanın Son İş Gününde, Diğer Aylarda Alınan Başvurular İse Takip Eden Ayın İlk İş Gününde İlgili Okul Müdürlüğünce Değerlendirilecek. Değerlendirmeyle İlgili Tutanak, E-okul Sistemi Üzerinden Alınarak Okul Müdürü Ve İlgili Müdür Yardımcısı Tarafından İmzalanıp Dosyalanacak. Sonuç Aynı Gün Okulda İlan Edilecek Ve Öğrencinin Öğrenim Gördüğü Okul Müdürlüğüne E-okul Ve Veli Bilgilendirme Sistemi Üzerinden Bildirilecek. Öğrenciye Ait Veriler, E-okul Sistemi Üzerinden Alınacak.
     
yetenek Sınavıyla Öğrenci Alan Okullar Arası Nakiller
     
yetenek Sınavıyla Öğrenci Alan Okullar Arasında Nakiller, Naklen Gidilmek İstenilen Okulun Alanında Açık Kontenjan Bulunmasına Bağlı Olarak İlgili Okul Müdürlüklerince Gerçekleştirilecek. Nakil Ve Geçiş Başvurusu, Temmuz, Ağustos, Eylül Ve Şubat Aylarında Haftada Bir, Diğer Aylarda İse Ayda Bir Kez Olmak Üzere Veli Tarafından Öğrencinin Öğrenim Gördüğü Okul Müdürlüğüne Yapılacak.
     
öğrencinin Nakil Şartlarını Taşıması Halinde, Başvurusu Okul Müdürlüğünce Naklen Gidilmek İstenilen Okul Müdürlüğüne E-okul Sistemi Üzerinden İletilecek. Onay Veya Ret İşlemi Nakil İstenilen Okul Müdürlüğünce E-okul Sistemi Üzerinden Gerçekleştirilecek. Başvuruların Açık Kontenjandan Fazla Olması Halinde 9'uncu Sınıflar İçin Ortaokul Veya İmam-hatip Ortaokuluna Ait Başarı Puanı, Diğer Sınıflar İçin Alt Sınıf Veya Sınıflara Ait Yılsonu Başarı Puanlarının Aritmetik Ortalaması Esas Alınacak Ve Puan Üstünlüğüne Göre Kayıt Veya Nakil Yapılacak.
     
temmuz, Ağustos, Eylül Ve Şubat Aylarında Alınan Başvuruların Değerlendirilmesi Her Haftanın Son İş Gününde, Diğer Aylarda Alınan Başvuruların Değerlendirilmesi İse Takip Eden Ayın İlk İş Gününde İlgili Okul Müdürlüğünce Yapılacak. Nakil İçin Başvuruda Bulunan Öğrenci Sayısının Açık Kontenjandan Fazla Olması Ve Puanların Eşitliği Halinde, Yaşı Küçük Olan Öğrencinin Nakli Kabul Edilecek. Değerlendirmeyle İlgili Tutanak E-okul Sisteminden Alınarak Okul Müdürü Ve İlgili Müdür Yardımcısı Tarafından İmzalanıp Dosyalanacak. Sonuç Aynı Gün Okulda İlan Edilecek Ve Öğrencinin Öğrenim Gördüğü Okul Müdürlüğüne E-okul Ve Veli Bilgilendirme Sistemleri Üzerinden Bildirilecek. Öğrenciye Ait Veriler, E-okul Sistemi Üzerinden Alınacak.
boş Kontenjanlar Dolacak
doğan Ceylan- Müfettişler Derneği Başkan Yardımcısı: Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarında Özellikle 9’uncu Sınıflarda Bazı Okullarda Kontenjanlar Boş Kalıyordu. Yönetmeliğin Eski Haliyle Her Ayın Son Haftası Nakil Müracaatında Bulunulması Sorun Yaratıyordu. Yönetmelik Değişikliği İle Nakil Ve Geçiş Başvuruları, Belirtilen Aylarda Haftada Bire İndirildi. Böylece Ortaöğretim Kurumlarında Haftada Bir Ek Yerleştirmeler Yapılabilecek Ve Boş Kontenjanların Zamanında Doldurulması Sağlanacak. Ayrıca Bu Tür Okullarda Öğrencisi Olup Özellikle Ailenin Başka Yere Taşınması Durumunda Nakil Zorunluluğu Doğan Öğrenciler Ayda Bir Nakil Yapıldığı İçin Sorun Oluyordu. Çünkü Ortaöğretimde Devamsızlık Süresi 10 Güne İndi.
Logged

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.


Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 3989


View Profile
Re: Liseler Arası Geçiş Başvurularına Yeni Düzenleme
« Posted on: 14 Ekim 2019, 03:26:19 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Liseler Arası Geçiş Başvurularına Yeni Düzenleme oyunları, Liseler Arası Geçiş Başvurularına Yeni Düzenleme programı, Liseler Arası Geçiş Başvurularına Yeni Düzenleme , Liseler Arası Geçiş Başvurularına Yeni Düzenleme program yükle, Liseler Arası Geçiş Başvurularına Yeni Düzenleme download, Liseler Arası Geçiş Başvurularına Yeni Düzenleme hikayeleri, Liseler Arası Geçiş Başvurularına Yeni Düzenleme kitabı, Liseler Arası Geçiş Başvurularına Yeni Düzenleme haber, Liseler Arası Geçiş Başvurularına Yeni Düzenleme yükle, Liseler Arası Geçiş Başvurularına Yeni Düzenleme videosu, Liseler Arası Geçiş Başvurularına Yeni Düzenleme, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Liseler 4 yıl oldu, dersaneler sıkıntıda Güncel Konular feyza05 0 2433 Son Mesaj 11 Ekim 2008, 15:09:45
Gönderen: feyza05
Tebellüğ Belgesi Düzenleme İdari İşler feyza05 0 4971 Son Mesaj 29 Aralık 2008, 16:46:30
Gönderen: feyza05
3-6 Yaş Arası Aile İçi Disiplin Okul Öncesi cendere 0 3238 Son Mesaj 06 Aralık 2009, 19:02:46
Gönderen: cendere
Hızlı Okumaya Geçiş Genel Dokümanlar Mehmet 0 3127 Son Mesaj 28 Ocak 2010, 23:56:58
Gönderen: Mehmet
Öğretmenlikle İlgili Yeni Düzenleme Haber göndermek isteyenler... Mehmet 0 2183 Son Mesaj 18 Mart 2014, 15:12:00
Gönderen: Mehmet
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it