*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
18 Eylül 2019, 22:17:33


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı  (Okunma Sayısı 2971 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 20 Ocak 2014, 14:33:47 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

*****
Mesaj Sayısı: 2158Milli Eğitim Bakanlığı, Bu Yıl İlk Kez Yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınav (teog) Sonuçlarını Açıkladı. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınav (teog) Sonuçlarına, Bakanlığın E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nden Ulaşılıyor.

sonuçları Öğrenmek İçin Tıklayınız

seviye Belirleme Sınavının Yerine Getirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavına 1 Milyon 300 Bin Öğrenci Girdi. 6 Dersten Yapılan Merkezi Yazılı Sınavlardan Alınan Puanlar, Hem Karne Notu Olarak Değerlendirilecek Hem De Liselere Girişte Esas Alındı.

teog Puanları Nasıl Hesaplanır?

binlerce Öğrenci Liseye Geçiş Sınavı Teog Sınav Sonuçlarını Merakla Bekliyor. 2 Dönemde 2 Ayrı Sınav Olarak Uygulanacak Olan Teog Sınavında Adayların Puanları Tek Puan Türünde Hesaplanacak.meb , Teog Hesaplamalarında Her Soruyu Eşit Puanda Tutacak. Teog Sınavlarında Yanlış Cevaplar Doğru Cevapları Etkilemeyecek Bu Da Öğrencilerin Yanlış Cevaplarında Puan Düşmelerine Neden Olmayacak. Teog Sınavı İki Dönem De Uygulanırken Öğrencilere Her İki Dönemde De Türkçe, Matematik, Fen Ve Teknoloji Dersleri İçin 4 , T.c. İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük, Yabancı Dil Ve Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi İçin İse 2 Katsayısı O Dersşn Puanıyla Çarpılarak Hesaplanacak.
 
teog Puan Hesaplama

teog Puanları 700 Puan Üzerinden Değerlendirilecek. Ancak Puanlama Bu Kadar İle Sınırlı Kalmayacak. Teog'dan 700 Üzerinden Bir Puan Alan Öğrencinin , 6,7,8. Sınıf Not Ortlamaları Ve 8. Sınıf Ağırlıklı Not Ortalaması Alınacak Bu Puanın Üzerinde Teog Puanında Eklenmesiyle Beraber Ortak Puan Hesaplanacak Ve 500 Puan Üzerinden Bir Puan Belirlenecek.
 
merkezi Sistem Ortak Sınavları'nın İkinci Oturumları Ülke Genelindeki Tüm 8. Sınıf Öğrencilerine Bugün Uygulandı. Saat 09.00’da Başlayan İkinci Oturumlar Aralıklarla Devam Ederek 12.00’ye Kadar Sürdü.
 
bugün Gerçekleştirilen İkinci Oturumlarda Öğrencilere Fen Ve Teknoloji, İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük, Yabancı Dil Derslerinden 20’şer Soru Soruldu Ve Her Sınav İçin Öğrencilere 40’ar Dakika Süre Verildi. Bugün Yapılan Sınavlara Geçerli Bir Mazeret Sebebiyle Katılamayan Öğrenciler, Mazeretlerini Belirten Resmi Belge Veya Velisinin İzni İle Belirlenen Tarihlerde Mazeret Sınavına Girebilecek. Hem Yılsonu Başarı Puanına Hem De Mesos (merkezi Sistem Ortak Sınavları) Toplam Puanına Etki Edecek Olan Merkezi Sistem Ortak Sınavları’nın I. Dönem Oturumlarının Sonuçları Ocak 2014’te Açıklanacak. Yerleştirme Puanına Yılsonu Başarı Puanı Yüzde 30, Mesos Puanı Yüzde 70 Oranında Etki Edecek. Yerleştirme Puanıyla Öğrenciler İstedikleri Liseleri Tercih Edebilecekler. Iı. Dönem Yapılacak Olan Merkezi Sistem Ortak Sınavları Da Bu Puanlamada Önemli Rol Oynayacak. İkinci Dönem Merkezi Sistem Ortak Sınavları İse 28-29 Nisan 2014 Tarihinde Gerçekleştirilecek Ve Sonuçları Haziran 2014’te Açıklanacak.
 
sınavın Geçmiş Yıllarda Uygulanan Sınavlardaki Soru Tiplerine Paralel Hazırlandığını İfade Eden Uğur Dershaneleri Liselere Hazırlık Fen Ve Teknoloji Bölüm Başkanı Aslan Ayhan, “fen Ve Teknoloji Sınavında 1. Ünitenin Toplam Ders Saati 20 (29 Kazanım), 2. Ünitenin Sınava Kadarki Toplam Ders Saati İse 5 (11 Kazanım) Olmasına Rağmen Soru Sayıları Ders Saatine Orantılı Olarak Dağıtılmamış. 1. Üniteden 9 Soru, 2. Üniteden İse 11 Soru Sorulmuş. Ders Saati Ve Kazanım Sayısına Dikkat Edildiğinde 1. Üniteden 14, 2. Üniteden 6 Soru Sorulması Beklenmekteydi. 1. Ünite Sorularında Öğrenciler Zorlandı. Özellikle A Kitapçığı 6, 8 Ve 9. Sorular Tartışmaya Açık. Ayrıca 3. Soruda Verilen 'orak Hücreli Anemi Hastalığının X Kromozomu Üzerindeki Çekinik Genlerle Aktarılan Bir Hastalık Olduğu Bilinmektedir' Bilgisi Bilimsel Bir Hata Olarak Tespit Edildi. 2. Ünite Sorularından A Kitapçığı 20. Soru Ayırt Edici Olmuş. Diğer Sorularda Öğrenciler Zorlanmadı. Bu Bölümde Kazanım Sayısının Az Olması Nedeniyle Aynı Kazanım Birkaç Soruda Sorgulanmış. Bu Durum Ölçme Değerlendirme Açısından Sorun Kabul Edilebilir” Dedi.
 
inkılap Tarihi Ve Atatürkçülük Testinin Meb’in Merkezi Ortak Sınavlar İçin Belirlediği Konu Kapsamlarına Uygun Olarak Hazırlandığını Söyleyen Uğur Dershaneleri Liselere Hazırlık Sosyal Bilgiler Bölüm Başkanı Seda Kaya İse, “sınavda 'milli Uyanış; Yurdumuzun İşgaline Tepkiler' Ünitesinden Ağırlıklı Olarak Soru Sorulmuş. Sorular Önceki Yıllarda Seviye Belirleme Sınavları’nda Kullanılan Yapılandırıcı Yaklaşıma Uygun Olarak Hazırlanmış. Paragraf Yorumlama, Kavram-madde Eşleştirme Ve Bilgiyi Kullanmaya Dayanan Sorular Ağırlıklı İdi. Sorular Genel Olarak Kolay Düzeyde. Ancak 2-3 Soru Öğrencileri Zorlayan Tarzda” Diye Konuştu.
 
ders Kitaplarındaki Konular, Konuların Kelimeleri Ve Kalıpların Aynen Sınavda Sorulduğunu Söyleyen Uğur Dershaneleri Liselere Hazırlık Yabancı Dil Bölüm Başkanı Nesrin Girgin İse, “ingilizce Testi Meb’in 13 Eylül 2013 Tarihli Yayın Ve 3 Ekim 2013 Tarihli Güncellemesinde Belirttiği Konu Kapsamlarına Uygun Olarak Hazırlanmış. Müfredat Dışına Çıkılmamış. Daha Çok Öğrencinin Okuduğunu Anlama Becerisi Test Edilmiş, Gramer Bilgisi Ölçülmemiş. Sorularda Görsel Kullanılmamış. Paragraf Soruları Sınavın Yüzde 30’unu Oluşturmakta. Diyalog Tamamlama Soruları Ağırlıklı. İngilizce Testi Ders Kitabındaki Konulara Hakim Olan Öğrenci İçin Zor Bir Sınav Olmamakla Birlikte Çok Kolay Denilebilecek Bir Sınav Da Değil. Öğrencilerin Kelime Bilgisine, Kalıplara Hakim Olması Gerekmekte” Şeklinde Konuştu.
 
rehberlik Koordinatörü Nazik Kösegil İse, “merkezi Sistem Ortak Sınavları'nın Birinci Dönem Son Oturumunu Tamamlayan Öğrenciler Rahat Bir Nefes Aldılar. Bu Sınavlar Liselere Yerleştirme Puanında Etkili Olan; Yılsonu Başarı Puanını Ve Mesos Puanını Etkileyecek. Öğrenciler Yerleştirme Puanında Sadece Bu Sınavların Etkili Olduğunu Düşünmemeli, Aynı Enerji Ve Hazırlıkla Tüm Yazılılarını Dikkate Almalı. Dolayısıyla Gerek Bu Dönemin Son Yazılılarına Gerekse İkinci Dönemin Yazılılarına Hazırlanmalılar. Ailelere Yine Burada Büyük Görev Düşüyor. Öğrencilerin Girdikleri Bu Sınavların Sonuçları Ne Olursa Olsun Çocuklarını Desteklemeli Ve Devam Eden Sınavlara Karşı Onları Olumlu Yönde Motive Etmeliler” İfadelerini Kullandı.
 
merkezi Sistem Ortak Sınavları İkinci Oturumlarına Giren Ve Soruların Tümünü Doğru Cevapladığını Düşünen 8. Sınıf Öğrencisi Ekin Deniz Sarıbaş, “genel Olarak Sınavlar, Sorular, Müfredata Uygun Ve Hazırlandığım Tarzdaydı. Fen Ve Teknoloji Dersinden De ‘kutuptaki Hayvanların Uyumu’ İle İlgili Olan Soru Alışılagelmişin Dışındaydı. Bu Sorunun Çelişkili Olduğunu Düşünüyorum. İnkılap Tarihi Ve İngilizce Sınavlarının Soruları Da Hazırlık Sürecindeki Çalışmalarıma Uygun Olduğu İçin Zorlanmadım. Sınavlara Hazırlık Sürecim Devam Etmekte, İkinci Dönem Sınavlarımın Da Başarılı Geçmesini Umuyorum” Dedi.
 
iki Soru İptal Edilmişti

milli Eğitim Bakanlığı, 8. Sınıf Ortak Sınavlarında 2 Sorunun İptal Edildiğini Bildirmişti.

açıklamada, Sorulara İlişkin İptal Gerekçelerine De Yer Verlidi. Matematik Testi A Kitapçığının 12, B Kitapçığının İse 7. Sorusunun D Seçeneğindeki 3. Adımda Yer Alan Büyük Üçgenin Sol Alt Köşesindeki İki Küçük Üçgenin, Grafik Çiziminde Sehven Fazladan Yer Almasıyla Fraktal Oluşumunun Bozulduğu İfade Edilen Açıklamada, Bu Bozulma İle Sorunun Kurgusundaki Doğru Cevap Olan (a) Seçeneği İle (d) Seçeneğinin De İkinci Bir Doğru Cevap Oluşturduğu Duyuruldu.açıklamada, Bu Nedenle Sorunun İptalinin Uygun Görüldüğü Belirtildi.

fen Ve Teknoloji Testi A Kitapçığı Ve B Kitapçığı 3. Sorusunda İse Adı Geçen Orak Hücreli Anemi Hastalığının, Eşeye Bağlı Kalıtım Göstermeyip, Vücut Kromozomu Üzerindeki Çekinik Genlerle Taşınan Bir Hastalık Olduğuna İşaret Edilerek, "soru Kökünde Sehven Eşey Kromozomunu İfade Eden 'x' Yazılması Hatalı Bilgi Oluşumuna Neden Olmuştur. Bu Durum Sorunun Çözümünü Ve Doğru Cevaba (c Seçeneği) Ulaşmayı Engellememektedir. Ancak Öğrencilerin Çelişkiye Düşebileceği Göz Önüne Alınarak İptali Uygun Görülmüştür" Denildi.

"sınav Kitapçıkları Makine İle Paketlenecek"

teog Sınavında Bazı Poşetlerde Soru Kitapçıklarının Eksik Çıktığını Ve Bunun Elle Paketleme Yapılmasından Kaynaklandığını Belirten Bakan Avcı, "inşallah Nisandaki Sınavda Ösym'de Olduğu Gibi Kitapçıkların Otomatik Paketlenmesini Sağlayacağız. Böylece İnşallah Bu Tür Aksaklıklar Daha Da Azalmış Olacak" Diye Konuştu. Dershanelerin Dönüşümü Konusunun Bugünlerde Medyada Ve Kamuoyunda Çokça Tartışıldığını Da Anımsatan Bakan Avcı, Şu Değerlendirmelerde Bulundu: "işin Getirilmek İstendiği Siyasi Boyutlar Sizi Üzmesin. Biz Meseleye Önce Eğitimciler Olarak Bakmak Durumundayız. Eğitim Açısından Baktığımız Zaman Herkes İçin Çok Yararlı, Çok Verimli Bir Süreç Olacağını Düşünüyoruz. Buna Samimiyetle İnanıyoruz. Yeter Ki İyi Planlayalım Ve Bu Alanda Faaliyet Gösteren Hiç Kimseyi Mağdur Etmeyecek Bir Altyapı Üzerinde Duralım. Bunu Yaptığımız Zaman Emin Olun 2-3 Sene İçerisinde Bugün Bizi Çok Farklı Şekilde Eleştirenler De Yapılan İşten Memnun Olacak Ve Bu Tür Eleştirilerin De Çok Da Haklı Olmadığını, O Gün Kendileri Söyleyecektir. O Güne Kadar Biz İşi Katiyen Siyasi Retoriğe Kurban Etmeden, Eğitim Çerçevesinde 'biz İşimizi En İyi Nasıl Yapabiliriz' Sorusuna Cevap Bulmak Üzere Çalışmalarımızı Sürdürelim." Denildi.
 
okullarımıza Düşen Görevler

* Okullarımıza Düşen En Öncelikli Ve Acil Görev E-okul Sistemi Üzerinde Şube Ve Öğrenci Listelerinin Tam Ve Doğru Olmasını Sağlamaktır. Bu Nedenle, Kaydı O Okulda Olup Da E-okulda Bir Başka Okulda Görünen Öğrencinin Nakli Hemen Alınmalı, Nakil Giden Öğrencilerin Nakil Onayları Yönetmelikte Öngörülen Süre İçerisinde Verilmeli, E-okula Daha Önce Hiç Kaydedilmemiş Olan Ara Sınıf Öğrencileri İlgili Ekrandan Sisteme Kaydedilmeli, Sınıfı Ya Da Şubesi Hatalı Olan Öğrencilerin Bilgileri İvedilikle Düzeltilmelidir.

* Sınıf Listelerindeki Eksiklikleri Ve Hataları Gideren Okullarımız, Sistemde Öğrencilere Ait İstenen Tüm Bilgileri De Doğru Ve Eksiksiz Olarak İşlemekle Yükümlüdür. Sistemde Yer Alan Hiçbir Bilgi Gereksiz Değildir. Artık Bakanlığımız Öğrencilerle İlgili Bilgileri Okullardan İstemeyecek, Sistemden Anlık Olarak Alacaktır. Bu Nedenle Tüm Bilgilerin Büyük Bir Özenle Doldurulması Gerekmektedir.

* Sınav Belgelerinde Kullanılacak Olan Öğrenci Resimleri De Sistem Üzerinden Alınacağından, Okullarımızın Son Günlerde Sıkışıklık Yaşamamaları Amacıyla Özellikle 6,7 Ve 8. Sınıf Öğrencilerin Resimlerini Öncelikli Olarak Sisteme Kaydetmeleri Gerekmektedir.

* Okullarımız Öğrencilere Ait Özürlü Ve Özürsüz Devamsızlık Bilgilerini De Sisteme Günlük Olarak İşlemekle Yükümlüdür.

* Gelişim Raporu İle İlgili Ekranlar Okullarımıza Açılmıştır. Bundan Böyle Öğrencilerin Gelişimi Sistem Üzerinden Takip Edilecektir. Bu Nedenle Okullarımızın İlgili Raporları Bu Hafta İçerisinde Mutlaka Sisteme İşlemeleri Gerekmektedir.

* Sınav Tarihlerinin Sisteme Girilmesi İle İlgili Ekran Okullarımıza Açılmıştır. Not İşlemleri İle İlgili Ekranlar Da Hazır Olup Şu An İçin Açılmış Da Olabilir. Okul İdarecileri Not Girişi İçin Yetkilendirme Yapmak, Öğretmenlere Bu İşlem İçin Şifre Vermek Ve Bilgilendirmek Ve Not Girişlerinin Zamanında Yapılmasını Sağlamakla Sorumludur.

* Okullarımız Sistemde Yer Alan Resmi Yazı, Açıklama Ve Duyuruları Takip Ederek Açılmış Ya Da Açılacak Olan Ekranlarla İlgili İş Ve İşlemleri Zamanında Yerine Getirmekle Yükümlüdür.

ilçe Milli Eğitim Müdürlerine Düşen Görevler

* İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Yukarıda Sayılan İş Ve İşlemlerin Okullar Tarafından Zamanında Yerine Getirilmesini Sağlamak Ve Gerekli Kontrolleri Ve Uyarıları Yapmakla Yükümlüdür.

* Ayrıca İ.ö.kurumları Yönetmeliğinin 27.maddesi Gereğince Devamsız Öğrencilerin Takibini Yapmak Ve Bu Öğrencilerin Durumları İle İlgili Bilgileri Sisteme İşlemekle Yükümlüdür.

* İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mahalli Kurtuluş Günü, Doğal Afet Vb. Nedenlerden Ötürü İlçe Genelindeki Tatil Günlerini Sisteme İşlemek Zorundadır.

* İlçe M.e.müdürlükleri Nakil İşlemini Zamanında Tamamlamayan Okulları Sistem Üzerinden Takip Edip Gereken Uyarıları Yapmakla Yükümlüdür.

* İlçe M.e.müdürlükleri Başka Bir Okulda Görevlendirilen Öğretmenlerin Görevlendirme Kayıtlarını Zaman Kaybetmeden İşlemeli, Görevlendirmesi Biten Öğretmenlerin Görevlendirme Bitiş Tarihlerini De Zamanında Kaydetmelidir.

karşılaşılan Sorunlar

* Hala Sınıf Listeleri Tam Olmayan Okullarımız Mevcuttur. Not İşlemleri Ekranı Açıldıktan Sonra Sistemde Olmayan Öğrenciyi Sisteme Ekleme Şansı Kalmayacak, Sınıfı Yanlış Girilmiş Öğrencinin Sınıfı Düzeltilemeyecektir. Bu Durumda Öğrenci Karne Alamayacak, Sınavlara Giremeyecek Ve Hatta Mezun Edilemeyecektir.

* Okullarımızın Büyük Çoğunluğu Öğrenciyi Sadece Sisteme İşlemekte Ancak Öğrenciye Ait Genel Bilgiler, Veli Bilgileri Gibi Bilgileri İşlememektedir. Sistemin Düzenli Bir Şekilde Çalışabilmesi İçin Öğrenciye Ait Tüm Bilgilerin Sisteme Tam Ve Doğru Bir Şekilde İşlenmesi Gereklidir.

* Milli Eğitim Bakanlığının 2007/74 Sayılı Genelgesinde Günlük Bilgilerin (devam-devamsızlıklar Vb) Sisteme Her Gün İşlenmesi Gerektiği Belirtildi İse De Bu Konuda Okullarımız Yeterli Çabayı Göstermemektedir.

* Nakil Giden Bir Öğrenci İçin Nakil Onayının En Geç 15 Gün İçerisinde Verilmesi Gerekirken Okullarımız Bu Süreye Uymamakta, Öğrencinin Nakil Onayını Vermemekte Ve Bu Durum Öğrencinin Nakil Gittiği Okulun İş Ve İşlemlerini De Aksatmaktadır. Şu Anda İlçemiz Genelinde Süresi İçerisinde Nakil Onayı Verilmemiş Olan 48 Adet Kayıt Bulunmaktadır.

* İ.ö. Kurumları Yönetmeliği Gereğince Her Yıl Kasım Ve Nisan Ayının 2"nci Haftasının Son İş Gününde Öğrencilere Verilecek Olan Gelişim Raporlarının Sistemden Alınması Zorunluluğu Okullarımıza Duyurulduğu Halde Raporu Hala Almamış Olan 14 Adet Okulumuz Mevcuttur.

* Ders Tamamlama Ya Da Başka Nedenlerle Kadrosunun Bulunduğu Okuldan Başka Bir Okula Görevlendirilen Öğretmenlerin Görevlendirmeleri İlsis"e İşlenmemekte Bu Durumda O Öğretmenlerin İsimleri, E-okul Sisteminde Görünmediği İçin Okulun Ders Programı, Öğrenci Notları Gibi Bilgileri Sisteme Girme Şansı Kalmamaktadır.

* Yine Kadrosunun Bulunduğu Okuldan Başka Bir Okula Görevlendirilen Öğretmenlerin Görevlendirme Bitiş Tarihleri Sisteme İşlenmemekte, Bu Durumda O Öğretmen Başka Bir İle Tayin Olsa Bile E-okulda Hala O Okulda Görünmektedir. Öğretmenin Özlük Kayıtları Da İlimizden Gittiği İçin İlsis"ten De Duruma Müdahale Edilememekte, Ancak Kişinin Gittiği İl Aranarak Görevlendirme Kaydının Sona Erdirilmesi Rica Edilmektedir.

karşılaşılan Sorunlar

* Hala Sınıf Listeleri Tam Olmayan Okullarımız Mevcuttur. Not İşlemleri Ekranı Açıldıktan Sonra Sistemde Olmayan Öğrenciyi Sisteme Ekleme Şansı Kalmayacak, Sınıfı Yanlış Girilmiş Öğrencinin Sınıfı Düzeltilemeyecektir. Bu Durumda Öğrenci Karne Alamayacak, Sınavlara Giremeyecek Ve Hatta Mezun Edilemeyecektir.

* Okullarımızın Büyük Çoğunluğu Öğrenciyi Sadece Sisteme İşlemekte Ancak Öğrenciye Ait Genel Bilgiler, Veli Bilgileri Gibi Bilgileri İşlememektedir. Sistemin Düzenli Bir Şekilde Çalışabilmesi İçin Öğrenciye Ait Tüm Bilgilerin Sisteme Tam Ve Doğru Bir Şekilde İşlenmesi Gereklidir.

* Milli Eğitim Bakanlığının 2007/74 Sayılı Genelgesinde Günlük Bilgilerin (devam-devamsızlıklar Vb) Sisteme Her Gün İşlenmesi Gerektiği Belirtildi İse De Bu Konuda Okullarımız Yeterli Çabayı Göstermemektedir.

* Nakil Giden Bir Öğrenci İçin Nakil Onayının En Geç 15 Gün İçerisinde Verilmesi Gerekirken Okullarımız Bu Süreye Uymamakta, Öğrencinin Nakil Onayını Vermemekte Ve Bu Durum Öğrencinin Nakil Gittiği Okulun İş Ve İşlemlerini De Aksatmaktadır. Şu Anda İlçemiz Genelinde Süresi İçerisinde Nakil Onayı Verilmemiş Olan 48 Adet Kayıt Bulunmaktadır.

* İ.ö. Kurumları Yönetmeliği Gereğince Her Yıl Kasım Ve Nisan Ayının 2"nci Haftasının Son İş Gününde Öğrencilere Verilecek Olan Gelişim Raporlarının Sistemden Alınması Zorunluluğu Okullarımıza Duyurulduğu Halde Raporu Hala Almamış Olan 14 Adet Okulumuz Mevcuttur.

* Ders Tamamlama Ya Da Başka Nedenlerle Kadrosunun Bulunduğu Okuldan Başka Bir Okula Görevlendirilen Öğretmenlerin Görevlendirmeleri İlsis"e İşlenmemekte Bu Durumda O Öğretmenlerin İsimleri, E-okul Sisteminde Görünmediği İçin Okulun Ders Programı, Öğrenci Notları Gibi Bilgileri Sisteme Girme Şansı Kalmamaktadır.

* Yine Kadrosunun Bulunduğu Okuldan Başka Bir Okula Görevlendirilen Öğretmenlerin Görevlendirme Bitiş Tarihleri Sisteme İşlenmemekte, Bu Durumda O Öğretmen Başka Bir İle Tayin Olsa Bile E-okulda Hala O Okulda Görünmektedir. Öğretmenin Özlük Kayıtları Da İlimizden Gittiği İçin İlsis"ten De Duruma Müdahale Edilememekte, Ancak Kişinin Gittiği İl Aranarak Görevlendirme Kaydının Sona Erdirilmesi Rica Edilmektedir.


Register or Login
Logged

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.


Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 3989


View Profile
Re: Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı
« Posted on: 18 Eylül 2019, 22:17:33 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı oyunları, Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı programı, Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı , Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı program yükle, Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı download, Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı hikayeleri, Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı kitabı, Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı haber, Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı yükle, Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı videosu, Merkezi Ortak Sınav Sonuçları Açıklandı, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
6-7-8 Ortak Konuları (TOPLU) Türkçe MustafaAYGÜN 2 4111 Son Mesaj 01 Aralık 2008, 21:49:05
Gönderen: nesha
2008 Aylıkla Ödüllendirilenler Açıklandı (17 Aralı Eğitim Haberleri ve Yorumları feyza05 0 4156 Son Mesaj 22 Aralık 2008, 19:50:09
Gönderen: feyza05
2009/1 Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı Eğitim Haberleri ve Yorumları cendere 0 3113 Son Mesaj 26 Şubat 2009, 01:14:18
Gönderen: cendere
8. Sınıfların Sbs Sonuçları Açıklandı. Güncel Konular MustafaAYGÜN 2 3673 Son Mesaj 10 Temmuz 2009, 21:09:47
Gönderen: cendere
Sbs Sonuçları Açıklandı Haber göndermek isteyenler... Mehmet 1 2577 Son Mesaj 17 Temmuz 2013, 23:56:31
Gönderen: ZZZZan
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it