*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
16 Aralık 2019, 04:50:38


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: 2013 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer De  (Okunma Sayısı 2729 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 04 Temmuz 2013, 09:51:12 »
murat23
Ziyaretçi

Bakanlığımıza Bağlı Eğitim Kurumlarında Görevli Öğretmenlerin İl İçi Yer Değişikliklerinin 06/05/2010 Tarihli 27573 Sayılı Resmî Gazete'de Yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Hükümleri De Dikkate Alınarak Aşağıda Belirtilen Şekilde Yapılacaktır.
1- Zorunlu Çalışma Yükümlülüğünü Tamamlayan, Zorunlu Çalışma Yükümlülüğü Olmayan Veya Bundan Muaf Tutulan Öğretmenler İle Sağlık Ve Eş Durumu Mazereti Sebebiyle Zorunlu Çalışma Yükümlülüğü Ertelenecek Öğretmenlerden, 31 Aralık 2013 Tarihi İtibarıyla Bulundukları Eğitim Kurumunda En Az 3 (üç) Yıllık Çalışma Süresini Tamamlayacaklar İl İçinde Yer Değiştirme İsteğinde Bulunabilir.

dördüncü, Beşinci Ve Altıncı Hizmet Alanlarında Görev Yapan Zorunlu Çalışma Yükümlüsü Öğretmenlerden Bulunduğu Eğitim Kurumunda 3 (üç) Yıllık Çalışma Süresini Tamamlayanlar, İstemeleri Hâlinde İl İçinde Zorunlu Çalışma Yükümlülüğü Öngörülen Eğitim Kurumlarına Yer Değiştirme İsteğinde Bulunabilir.

2- İl İçi Yer Değişikliğine Başvuracak Öğretmenlerin Hizmet Puanlarının Hesabında, Yer Değiştirme Başvurularının Son Günü Esas Alınır.

3- Norm Kadro Fazlası Öğretmenler İle 2012-2013 Eğitim Ve Öğretim Yılından İtibaren Görevli Olduğu Okulun Dönüştürülmesi, Kapatılması Ya Da Norm Kadro Uygulaması Nedeniyle Görev Yerleri İstekleri Dışında Değiştirilen Öğretmenlerde, Bulundukları Eğitim Kurumunda En Az 3 (üç) Yıl Süre İle Çalışma Şartı Aranmaz.

4- Üç Yıllık Sürenin Hesabında Öğretmenin;
a. Kadrosunun Bulunduğu Eğitim Kurumunda, Sözleşmeli Öğretmen Veya Asker Öğretmen Olarak Geçirdiği Süreler Dâhil, Fiilen Öğretmen Olarak Geçirdiği Süreler İle Diğer Eğitim Kurumlarında Ders Okutmak Ya Da Eğitim Kurumu Yöneticisi Olarak Görevlendirildiği Süreler,
b. 2012 Ve 2013 Yılında İl İçinde Veya İller Arasında Yer Değişikliği Yapıldıktan Sonra Farklı Sebeplerle Bakanlığımızca Eski Görev Yerine İade Edilenlerin İse, Eski Ve Yeni Görev Yerlerindeki Hizmet Süreleri
birlikte Değerlendirilir.

5- Bakanlık Veya Diğer Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Görevlendirilen Öğretmenler, Görevlendirmeleri Sona Erdirilmedikçe Yer Değiştirme İsteğinde Bulunamaz. Ancak, Kadrolarına Geri Dönen Öğretmenler, Kadrolarının Olduğu Eğitim Kurumunda En Az 3 (üç) Yıllık Çalışma Süresini Tamamlamışlarsa, İl İçi Yer Değişikliği İsteğinde Bulunabilirler.

6- Başvurular, Elektronik Ortamda Alınacaktır. Başvurular, Sırasıyla Eğitim Kurumu Müdürlüğü, İlçe Ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerince Onaylandıktan Sonra Geçerlilik Kazanacak; Bu Birimlerin Herhangi Biri Tarafından Onaylanmayan Başvurular İse Geçersiz Sayılacaktır.
7- Yer Değiştirme İş Ve İşlemleri İle Başvuruların Onaylanması Veya Reddedilmesinden Sırasıyla Okul, İlçe Ve İl Millî Eğitim Müdürlükleri Yöneticileri Görevli, Yetkili Ve Sorumlu Olacaktır.

8- İl İçinde Yer Değiştirme Başvurusunda Bulunan Öğretmenlerden Görev Yaptığı İl/ilçe Dışında Bulunanlar, Her Türlü İletişim Aracıyla Kadrosunun Bulunduğu Okul Müdürlüğünü Bilgilendirmek Suretiyle Başvurularının Onaylanmasını İsteyecek; Okul Yöneticileri De Süresi İçinde Başvuruları Onaylayacaklardır. Başvurusu Onaylanan Öğretmenlere Ait Başvuru Formu'nun Çıktısı Okul Müdürlüklerince Öğretmenlere Göreve Başladıklarında İmzalattırılacaktır.

9- İl İçinde İsteğe Bağlı Yer Değiştiren Öğretmenler, Aynı Dönemde İller Arasında İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvurusunda Bulunamaz. Ancak İl İçinde Atanmalarından Sonra Doğacak Özürleri Sebebiyle Öğretmenler Özür Durumundan Yer Değiştirmelere Başvurabileceklerdir.

10- Yer Değiştirme İsteğinde Bulunacak Öğretmenler, Elektronik Başvuru Formu'na Yansıtılacak Kimlik, Öğrenim, Bakanlık Atama Alanı, Hizmet Süresi, Hizmet Puanı Ve Benzeri Bilgilerini Başvuru Yapmadan Önce Mebbis E-personel Modülünden (özlük) Kontrol Ederek Yanlış Ya Da Eksik Bilgilerinin Düzeltilmesini Belgeye Dayalı Olarak Eğitim Kurumu, İlçe Ve İl Millî Eğitim Müdürlüklerinden Talep Edeceklerdir.

11- Yurt Dışında Görevlendirilenler İle Aylıksız İzinli Olan Öğretmenlerden, Yurt Dışı Görev Süresi Veya Aylıksız İzinlerinin 15 Eylül Tarihine Kadar Sona Ereceğini Belgelendirenler, Diğer Şartları Da Taşımaları Kaydıyla, Yer Değiştirme Başvurusunda Bulunabilirler. Bunlardan Yer Değişikliği Gerçekleştirilen Öğretmenler, En Geç 15 Eylül Tarihi İtibarıyla Görevine Başlamazsa, Atamaları İl Millî Eğitim Müdürlüklerince İptal Edilecektir.

12- İl İçinde Soruşturma Sonucu Görev Yeri Değiştirilen Öğretmenlerin Hizmet Süresinin Hesabında, Daha Önceki Kurumlarında Geçen Hizmetleri De Dikkate Alınır. Ancak Bu Durumdaki Öğretmenler, 3 Yıl Geçmeden Daha Önce Görev Yaptıkları Eğitim Kurumuna Veya İlçeye Atanmak Üzere Yer Değiştirme İsteğinde Bulunamaz.

13- Aynı Dönemde İl İçinde Yer Değiştirme İsteğinde Bulunan Karı Koca Öğretmenlerden Farklı İlçelere Atanan Eşler, Büyükşehir Belediye Sınırları İçinde Farklı İlçelere Atananlar Hariç Olmak Üzere, Özür Durumundan Yer Değiştirme Döneminde Tekrar Başvuruda Bulunabilir.

14- Başvuru Süresi İçinde Öğretmenler, Görevli Olduğu Eğitim Kurumu Ya Da Kadrosunun Bulunduğu İl/ilçe Millî Eğitim Müdürlüğüne Dilekçe Vermek Suretiyle Yer Değiştirme Başvurusunu Elektronik Ortamda İptal Ettirebilir. Bu Şekilde Başvurusunu İptal Ettirenlere, Aynı Başvuru Döneminde Yeniden Başvuru Hakkı Verilmez.

15- Öğretmenler, İl İçi Yer Değişikliği Başvurularında En Çok 25 (yirmi Beş) Eğitim Kurumu Tercih Edebilir.

16- Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinden İlköğretim Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Mezunları, İlkokullar İle Ortaokulları; İngilizce Öğretmenleri İse, İlkokullar İle Diğer Okulları Tercih Edebilecektir.

17- Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinden Matematik-bilgisayar, İstatistik-bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Teknolojisi/bilgisayar Teknolojisi Ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği İle Bilgi Teknolojileri Bölümü Mezunları İse, Mesleki Ve Teknik Liseleri Tercih Edemeyecektir.

18- Fen Liseleri Ve Sosyal Bilimler Liselerinin Bütün Alan Öğretmenleri İle Güzel Sanatlar Ve Spor Liselerinin Görsel Sanatlar/resim, Müzik Ve Beden Eğitimi Öğretmenleri, Tüm Eğitim Kurumlarını; İlgili Mevzuatına Göre Anadolu Liselerine Sınavla Atanan Öğretmenler İse Fen Liseleri İle Sosyal Bilimler Liselerini De Tercih Edebilecektir.

güzel Sanatlar Ve Spor Liseleri Dışındaki Eğitim Kurumlarında Görevli Görsel Sanatlar/resim, Müzik Ve Beden Eğitimi Öğretmenlerinden, Geçmişte Güzel Sanatlar Liselerinde Görev Yapmış Olanlar, Güzel Sanatlar Ve Spor Liselerini Tercih Edebilecektir.

19- Bilim Ve Sanat Merkezlerinde Kadrolu Olarak Görev Yapan Öğretmenler, Fen Liseleri İle Sosyal Bilimler Liseleri Hariç, Bilim Ve Sanat Merkezleri İle Diğer Eğitim Kurumlarını Tercih Edebilecektir.

20- İl İçi Yer Değiştirmeler, Valiliklerce, Öğretmenlerin Tercihleri Doğrultusunda, Hizmet Puanı En Fazla Olandan Başlanarak Yapılacaktır. Hizmet Puanlarının Eşitliği Hâlinde Öncelik, Öğretmenlikteki Hizmet Süresi Fazla Olana Verilecek; Eşitliğin Bu Durumda Da Sürmesi Hâlinde Bilgisayar Kurasına Başvurulacaktır.

21- İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Kapsamında Görev Yeri Değiştirilen Öğretmenlerin Yer Değiştirme İşlemleri İptal Edilmeyecektir. Ancak, Yer Değiştirmeleri Gerçekleştirildikten Sonra, 06/05/2010 Tarihli 27573 Sayılı Resmî Gazete'de Yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde Belirtilen Özür Durumlarından Birinin Oluşması Ve Görev Yerlerinden Ayrılmamış Olmak Kaydıyla Atamaları İptal Edilebilecektir.

ataması İptal Edilenlerden, Eski Görev Yerinde Uygun Norm Bulunmayanlar, İl İçinde Alanlarındaki Diğer Eğitim Kurumlarındaki Boş Normlara Valiliklerce Atanacaklardır.

22- Yer Değiştirme Başvurularına İlişkin Tereddütler Öncelikle İl Millî Eğitim Müdürlüğünce Giderilecek, Bu Aşamada Giderilemeyen Tereddütler Yetkililerce Bakanlığa Bildirilecektir. Yukarıda Açıklamalarda Yer Almayan Diğer Hususlarda Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin İlgili Hükümleri Esas Alınacaktır.

23- İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları 8-12 Temmuz 2013 Tarihleri Arasında Alınacak, Atamalar 15 Temmuz 2013 Tarihinde, Ataması Yapılanların İlişik Kesme İşlemleri 16 Temmuz Tarihinden İtibaren Yapılacaktır.


insan Kaynakları Genel Müdürlüğü

Register or Login

Logged
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 3992


View Profile
Re: 2013 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer De
« Posted on: 16 Aralık 2019, 04:50:38 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: 2013 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer De oyunları, 2013 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer De programı, 2013 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer De , 2013 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer De program yükle, 2013 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer De download, 2013 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer De hikayeleri, 2013 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer De kitabı, 2013 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer De haber, 2013 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer De yükle, 2013 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer De videosu, 2013 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer De, şarkı sözleri
Logged
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2013, 14:51:03 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

*****
Mesaj Sayısı: 2161Tsk Ederim Öğretmenım
Logged

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.


« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2013, 14:38:27 »
murat23
Ziyaretçi

Rica Ederim...
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
2008 Yılı Öğretmenlerin Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu yayınlandı Güncel Konular uzman63 8 12203 Son Mesaj 22 Temmuz 2008, 19:08:57
Gönderen: Mehmet
İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeler Özlük Hakları OSMANFARUK 13 11318 Son Mesaj 02 Ağustos 2008, 20:07:38
Gönderen: OSMANFARUK
İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeler Güncel Konular OSMANFARUK 1 4711 Son Mesaj 28 Mayıs 2008, 18:02:54
Gönderen: DULDA
Meb,2011 Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Mehmet 0 3722 Son Mesaj 13 Mayıs 2011, 18:28:10
Gönderen: Mehmet
2013-2014 Yılı 1. Sınıf İhtiyaç Listesi 1. Sınıflar Mehmet 0 5385 Son Mesaj 22 Temmuz 2013, 00:51:47
Gönderen: Mehmet
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it