*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
29 Mayıs 2020, 07:00:47


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Eğitim Camiasından Mülakatlı Yönetici Atama Tarifl  (Okunma Sayısı 6274 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 27 Şubat 2013, 10:31:36 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

*****
Mesaj Sayısı: 2161Okul Müdürü Atamalarında Yönetmelik Karmaşası Büyüyerek Devam Ediyor. Hâli Hazırdaki Yönetmelik, Sınav Puanın Ve Ek-2 Adı Verilen Puanlama Cetvelinden Elde Edilecek Puaların Toplanmasıyla Ortaya Çıkan Puanına Göre Yapılıyor. Lâkin Milli Eğitim Bakanlığı Bürokratlarının Mülakat Hevesi 652 Sayılı Khk Nın Mülakata Kapı Aralayan Maddesi Nedeniyle Yeniden Alevlendi. 26 Şubat 2012 Tarihinde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Nın Katıldığı Trthaber Kanalında.

okul Müdürü Atamalarında Yönetmelik Karmaşası Büyüyerek Devam Ediyor. Hâli Hazırdaki Yönetmelik, Sınav Puanın Ve Ek-2 Adı Verilen Puanlama Cetvelinden Elde Edilecek Puaların Toplanmasıyla Ortaya Çıkan Puanına Göre Yapılıyor. Lâkin Milli Eğitim Bakanlığı Bürokratlarının Mülakat Hevesi 652 Sayılı Khk’nın Mülakata Kapı Aralayan Maddesi Nedeniyle Yeniden Alevlendi.

26 Şubat 2012 Tarihinde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın Katıldığı Trthaber Kanalında “yönetici Atama Yönetmeliği Bir Kaç Gün İçinde Yayınlanacak.” Açıklaması Ve Mülakatla Belirlenecek Üç Aday Arasından Birini (!) Milli Eğitim Müdürü Tarafından Okul Müdürü Olarak Atanacağını Beyan Etmesi Eğitimcilerin Kafasında Soru İşaretlerinin Oluşmasına Neden Oldu.

eğitimciler, Objektif Kriterlere Dayanmayan Atama Sistemlerinin Torpil, Kadrolaşma Ve İltimasa Yol Açacağı Endişesini Taşımaktadır. Eğitimcilerin Sıklıkla Ziyaret Ettiği Sosyal Medya, Haber Siteleri Ve Forumlardan Derlediğimiz Mülakat Tariflerini Sizlerle Paylaşıyoruz. İşte Eğitim Camiasında “mülakat” Algısı:

mülakat: Sadakatin Liyakatin Önüne Geçmesi Hali  

mülakat: Karpuzu Şaplatma Zahmetine Bile Katlanmayarak En Kırmızısını Seçeceğini Zanneden Özgüveni Yüksek Bir Manav Misali 15 Dakika Görerek Yönetici Adayının Hasını Seçilebileceğini Zannedenlerin Savunduğu Atama Biçimidir.

mülakat: Amele Pazarında Görünüşlerine Göre Harç Karacak Adamın Seçilldiği Türk Filmlerindeki Trajikomik Sahneyi Yönetici Adaylarına Reva Gören Zihniyetin Müdür Atama Konusunda Bulduğu Yöntemdir.

mülakat:bazılarının, Sonucun Nasıl Bitmesi Gerektiği Daha Önceden Kendisine Dikte Edilmiş Hakemlerin Yenilmesi Gereken Takım Aleyhine Uyduruk Penaltı Çalmasının Oyun Gereği Olduğuna İnanılmasının İstenmesi Gibi Eğitim Camiasının Yönetici Adaylarının En İdealinin Mülakatla Belirlendiğine İnanmasını İstedikleri Sistem.

mülakat: Atanılacak Makamlardan Daha Üst Ve Önemli Makamlara (şube Müdürlüğü Vb.)  mülakatsız Gelenlerin Okul Yöneticiliğine Atanacakların Mülakatını Yapması Öngörülen Ve Yerine Göre Aslanı Kediye Boğdurma Riskini İçinde Barındıran Atama Sistemi.

mülakat:liyakat, Yenine İltimas Geçmeyi İlke Edinip Güneşi Balçıkla Sıvamaya Çalışmaktır. Beyhude Bir Çabadır.

mülakat:yönetici Adaylarının Gerçekten De Mülakat Sırasındaki Performanslarının Bir Değeri Olduğuna İnanmalarının İstenerek İnsanların Zekasına Hakaret Edildiği Bir Sistemdir.

mülakat:türkiye’de Kamunun Yaptığı Mülakatlarda Ne Dolapların Döndüğünü Bilemeyecek Kadar Saf Olan Ya Da Türkiye Yerine Uzayda Yaşayıp Bu Ülkeyi Tanımayanların Savundukları Sistem.

mülakat:yönetici Yerine Kapıkulu Seçmek İçin Nice Zamandır Ellerini Ovuşturan Ve Kendini Matah Zanneden Bürokratik Oligarkların Sevdiği Atama Yöntemi.

mülakat Demek, Hep Fazla Verip Aza Razı Olmaktır.

mülakat Demek, Her Zaman Ektiğini Biçememektir. Hazin Bir Pişmanlığı Bünyesinde Barındırır. En İffetli İnsanın Bile İçinden İnce Bir Küfür Geçirmesine Neden Olan Ömür Törpüsü Bir Kavramdır.

mülakat Demek; “nasıl Adam Kayırırım?” Diye Kara Kara Düşünen Güruh Bürokrata, Çaycının: “müdürüm, Mülakat Yapsanıza…” Diyerek Akıl Vermesidir.

mülakat: Zaten Okullarımızı,sınıflarda Çocuklarımızı Emanet Ettiğimiz Yönetici Adaylarının Sıra Yönetici Olmaya Gelince “senin Yetersiz Olma İhtialine Karşı Bir Görmem Lazım,çok Kötü Bir İnsan Olsan Da Çocuklar Sana Emanetmiş Önemli Değil.önemli Olan Yönetici Olmaman.” Denilerek Enayi Yerine Konulduğu Sistem.

mülakat: Kamunun Kaynaklarını Ve Kadrolarını Dağıtırken Sözüm Ona Hakkaniyeti Korumak İçin Hak Yenilen Sistem.

mülakat:mülakat Komisyonunda Yer Alacak Tiplerin Mülakatı Yapma Ehliyetlerinin Nerden Kaynaklandığının Kimseye İzah Edilemeyecek Olmasına Rağmen Pişkince Gerçekleştirilmek İstenen Atama Süreci.

mülakat:dinimizin “siz Nasılsanız Öyle Yönetilirsiniz” Şiarından Hareketle Sendikasından Siyasetçisine Herkesin Menfaate Eklemlendiği Bir Düzende Camianın Ses Çıkaramadığı Takdirde Muhatap Olmaya Müstehak Olduğu Atama Sistemi.

mülakat: Yöetici Atamada Bürokratik,sendikal Ve Siyasi Vesayete Alan Açan Ve Her Yönden Gelen Baskılarla Başı Dönmüş Komisyonların Yönetici Atamaya Çalıştığı Sistem.

mülakat: Yönetici Adaylarının Hakkını Helal Etmediği Takdirde Getirenlerin Rûz-i Mahşerde Hesabını Veremeyeceği Atama Sistemi.

mülakat: Kul Hakkı Yemektir, Bu İşin Öbür Tarafı Da Var.

mülakat Demek Yalakalık Demektir

mülakat: Bazı Muhakeme Yeteneğinden Yoksun Tiplerin Sırf Liyakatle Kafiyeli Diye İdeal Atama Yöntemi Zannettiği Atama Sistemi.

mülakat: Benim Adamım Olsun Da Çamurdan Olsun Diyen Zihniyetin Bir Taraftan Hak-hukuk Hassasiyetlerinin Lafazanlığını Bırakmayıp Öteki Taraftan Bal Tutanın Parmağını Yalamasından Rahatsız Olmayanların Gelmesi İçin Yanıp Tutuştukları Atama Sistemi.

mülakat Demek, “benim Adamım Olsun Da Çamurdan Olsun.” Demektir.

mülakat Demek, İş Görüşmesinde “iki Kere İki Kaç Eder? Sorusuna “siz Kaç Olmasını Arzu Edersiniz.” Cevabını Veren Adayın İşe Alınması Eylemidir.

mülakat: Savunucuların Ağır Jetlaga Maruz Kalması Sonucu Nerede Yaşadığını Unutuptürkiye’de Bu İşlerin Nasıl Yürütüldüğünü Bilmeyenlerin En İdeal Yöneticiyi Seçmeye Yarayacağını İnandıkları Sistem.

mülakat Demek Malum Sendikaların İltimasa Özde Değil De Sözde Karşı Çıkmasıdır.

ne Olursa Olsun Mülakat Torpili Akla Getirecek, Unutulmamalıdır Ki Torpil Ahlaksızlıktır..

mülakat: Nesnel Ölçütler Göz Önünde Bulundurulduğunda Yönetici Olamayacak Yönetici Adayına Son Anda Ayarladığı Adamlar Tarafından Verine Hayat Öpücüğüdür.

mülakat:“bağımsızlık Benim Karakterimdir.” Diyenlere İnat Güce Ve Adam Kayırmaya Bağımlı Olanların Atamalarda Tutunacağı Daldır.

mülakat: Elektrik Faturası Kuyruğunda Bekleyenleri Enayi Yerine Koyarcasına Veznedarı Meşgul Edip Eşinin Dostunun Faturalarını Tahsil Ettirip Yüzü Kızarmayan Adamla Aynı Psikolojiye Sahip Adamların İstediği Atama Sistemi.

mülakat: Ancak Bu Ülkede Bürokrasiyi Mercimek Tanesi Kadar Tanıyamamış Tiplerin Hakkaniyetle Uygulanacağını Zannettikleri Atama Sistemidir.

mülakat:milletin Alayını Saf, Sadece Kendisini Uyanık Zannedenlerin Tüm Öğretmenleri Saf Yerine Koyduğu Ve Korkulan Odur Ki Haklı Çıkacakları Atama Sistemi.

mülakat:öğretmenlerin Özlük Haklarını Korumakla Sorumlu Sendikaların Süt Dökmüş Kedi Misali Sessizce Kabullenmeye Hazırlandıkları Yönetici Atama Sistemi.

mülakat:“devletin Kadroları Deniz…” Zihniyetinin Yönetmelikte İfadesini Bulacağı Kavramdır.

mülakat Demek, Yöneticilik Sınavına Çalışarak Başarılı Olan Eğitimcileri Aptal Yerine Koymaktır. Asıl Gücün, Bilgi Değil Yalakalık Olduğunu Afişe Etmektir.

mülakat Demek, 3-5 Mevzuatı Ezberlemekle Müdür Olunamayacak Demektir. Mülakat Demek Ezbercilikle İdareci Olunamayacak Demektir. Hatta Mülakatın Yanına Derece Şartı Da Getirilmelidir. Derecesi 5 İn Üstünde Olanlar İdareci Olamamalıdır. 20-25 Yaşındaki Gençler Gelip 40-50 Yaşlarındaki Personelin Amiri Olmamalıdır.

mülakat: Sadece Biri Diğerinden Daha Önce Dünyaya Geldi Diye Amir Olması Gerektiğini Düşünenlerin Kendilerine Alan Açma Fırsatı Sunan Atama Yönteminin Adıdır.

mülakat: Yönetici Sınavlarını “3-5 Mevzuat Ezberleme” Olarak Tahfif Eden Zihniyetin Elinde Olsa Üniversiteye Giriş Sisteminde Bile Uygulamayı Düşündüğü Adam Kayırma Metodunun Adıdır.

mülakat:eğitim Kurumlarını Askeri Kışla Gibi Gören, Devrecilik Yapmayı Savunan,ve Yaşı Büyük Öğretmene Daha Küçük Yaşta Birinin Yönetici Olmasını Gurur Meselesi Haline Getirip “su Küçüğün Söz Büyüğün” Mantığından Hareketle “öğretmenlik Küçüğün Yöneticilik Büyüğün” Diyenlerin Savunduğu Sistemdir.

mülakat Demek, Her Yıl Haktan, Hukuktan, Demokrasiden Bahseden Milli Eğitim Bakanlığının Fikriyle Zikrinin Bir Olmaması Halidir.

mülakat:geldiği Takdirde Karşısında Susanın Peygamber Efendimiz Tarafından Dilsiz Şeytan İlan Edildiği Sistem.(hakızlık Karşısında Susan,dilsiz Şeytandır.)


Register or Loginıd=6283
Logged

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.


Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 4000


View Profile
Re: Eğitim Camiasından Mülakatlı Yönetici Atama Tarifl
« Posted on: 29 Mayıs 2020, 07:00:47 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Eğitim Camiasından Mülakatlı Yönetici Atama Tarifl oyunları, Eğitim Camiasından Mülakatlı Yönetici Atama Tarifl programı, Eğitim Camiasından Mülakatlı Yönetici Atama Tarifl , Eğitim Camiasından Mülakatlı Yönetici Atama Tarifl program yükle, Eğitim Camiasından Mülakatlı Yönetici Atama Tarifl download, Eğitim Camiasından Mülakatlı Yönetici Atama Tarifl hikayeleri, Eğitim Camiasından Mülakatlı Yönetici Atama Tarifl kitabı, Eğitim Camiasından Mülakatlı Yönetici Atama Tarifl haber, Eğitim Camiasından Mülakatlı Yönetici Atama Tarifl yükle, Eğitim Camiasından Mülakatlı Yönetici Atama Tarifl videosu, Eğitim Camiasından Mülakatlı Yönetici Atama Tarifl, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Meb Yönetici Atama Yönetmeliği Sitedeki Sorunlar « 1 2 » Mehmet 18 22813 Son Mesaj 17 Kasım 2008, 16:39:15
Gönderen: KILIÇ
Yönetici atama genelgesi Özlük Hakları « 1 2 » clio06 21 17888 Son Mesaj 19 Ağustos 2008, 12:11:38
Gönderen: clio06
En son yönetici atama işlemleri Soru-Cevap « 1 2 » hguler 26 25977 Son Mesaj 17 Ekim 2008, 16:04:48
Gönderen: feyza05
Meb Yönetici Atama Yönetmeliğinde Son Dakika Haber göndermek isteyenler... Mehmet 0 3681 Son Mesaj 09 Mayıs 2011, 17:37:37
Gönderen: Mehmet
Meb Yönetici Atama 2012 İdari İşler Mehmet 3 7912 Son Mesaj 28 Aralık 2011, 20:49:36
Gönderen: Mehmet
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it