Egitimciyim.Net

Eğitim Dünyasına Dair Herşey => Bilgisayar ve İnternet Dünyası => Konuyu başlatan: feyza05 üzerinde 24 Ocak 2009, 04:02:05Konu Başlığı: Bu Virüs Bulaştıysa Yandınız !
Gönderen: feyza05 üzerinde 24 Ocak 2009, 04:02:05
Bu Güne Kadar 9 Milyon Bilgisayarı Etkileyen Conficker Hız Kesmiyor. Sıradaki Siz Olabilirsiniz!


windows 7 Ve Vista, Son Döneme Damgasını Vuran Conficker Solucanına Ne Kadar Karşı Koyabiliyor? Güvenlik Uzmanları Konuyla İlgili Araştırmalarını Sürdürdükçe Daha Ürkütücü Sonuçları Keşfetmeye Başladılar. En Önemli Veri İse, Virüsten Etkilenen Sistemlerin 9 Milyonu Bulmuş Olması.

görünüşe Göre, Daha Dirençli Oldukları Düşünülen Windows Vista Ve Windows 7 Beta İşletim Sistemleri De Şu Anda Conficker Solucanına Karşı Savunmasız Durumda. Hızla Yayılmak İçin Yerel Ağları Ve Usb Bellekler Gibi Taşınabilir Depolama Aygıtlarını Kullanan Conficker, Önlem Almamış Kullanıcıların Vista Ve Windows 7 Sistemlerine Bulaşabiliyor.

bu Sistemlerin Önemli Bir Tehdit Altında Olduğunu F-secure Firması Keşfetti. Vista İçin Bu Sorunla Mücadelenin Önlemleri Konusunda Çalışmalar Devam Ediyor. Windows 7'nin İse Henüz Çok Genç Bir Sistem Olması Ve Zaten Üzerindeki Çalışmaların Tamamlanmamış Olması Nedeniyle, Yeni İşletim Sistemi Piyasaya Çıkmadan Önce Bu Tip Sorunların Yaşanması Son Derece Normal. Özellikle Şu Anda Windows 7'nin Betasını Kullananlar İçin Tehlike Had Safhada...
(samanyoluhaber)