Egitimciyim.Net

Eğitim Dünyasına Dair Herşey => Güncel Konular => Konuyu başlatan: Mehmet üzerinde 20 Ocak 2014, 14:31:42Konu Başlığı: Ağaoğlu'ndan 20 Dönüm Arsa Yanıtı
Gönderen: Mehmet üzerinde 20 Ocak 2014, 14:31:42
Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Önceki Gün Gündeme Getirdiği 20 Dönümlük Arsa Konusuna İlişkin Ağaoğlu Şirketler Grubu'ndan Yazılı Bir Açıklama Yapıldı.

açıklamada Şu Bilgilere Yer Verildi: "chp Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Son İki Günden Bu Yana Gerçekleştirdiği Mitinglerinde, Bakırköy 46 Projemizin İmar Planını Kastedederek, Bu Planının Çıkartılması Karşılığında Sayın Başbakan’ın Ailesinin De Yönetiminde Olduğu Türgev Vakfı’na Ataşehir’de 20 Dönümlük Arsa Verildiği İddiasını Dile Getirmektedir. Adı Geçen Vakfa Hiçbir Biçimde Böyle Bir Arsa Verilmediği Gibi Bu Tür Bir Pazarlık Da Söz Konusu Olmamıştır.

halen Yargı Süreci Devam Eden Bakırköy 46 Projemizin İmar Planları İle İlgili Yürütülen Bu Tartışmalar, Adil Yargılamayı Olumsuz Etkilemeye Yönelik Sonuçlara Yol Açabilecek Nitelik Taşımaktadır.

basın Ve Sayın Kılıçdaroğlu Tarafından Sıklıkla Dile Getirilen Bu Proje Esasen Kentsel Dönüşüm Yasası Çerçevesinde Yapılan Bir Plandır. Kentsel Dönüşüm Projeleri Yasalar Tarafından Da Teşvik Edilen Bir Uygulamadır. Tüm İşlerimizi Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına Tam Bağlılıkla Yerine Getirdiğimizi Ve Verilemeyecek Hiçbir Hesabımızın Olmadığını Kamuoyunun Özellikle Bilmesini İsteriz.

ayrıca, Herkesin Ulaşabileceği Tapu Kayıtları Ortadadır Ve Bu Konunun Aydınlatılması Amacıyla Sayın Cumhurbaşkanlığı Makamına, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na Ve Vakıflar Genel Müdürlüğü Makamlarına Müracat Ederek, Tapu Kayıtlarının İncelenmesini Ve Gerçeğin Tespiti İçin Başvurularda Bulunduğumuzu Kamuoyunun Bilgilerine Sunarız".

chp Lideri Kılıçdaroğlu, Bakırköy 46 Projesinin İmar İşlerinde Sağlanan Kolaylık Nedeni İle, Ağaoğlu Tarafından 20 Dönümlük Arsanın, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Oğlu Bilal Erdoğan'ın Da Yönetiminde Bulunduğu Vakfa Bağışlandığını Açıklamıştı.