Egitimciyim.Net

Eğitim Dünyasına Dair Herşey => Özlük Hakları => Konuyu başlatan: Mehmet üzerinde 12 Aralık 2013, 08:47:12Konu Başlığı: Kar Tatilinde Ekders Ücreti
Gönderen: Mehmet üzerinde 12 Aralık 2013, 08:47:12
Kar Tatili Ek Ders Ücreti Kesilir Mi? Kar Tatili Nedeniyle Bir Çok İlde Okullar Tatil Oldu Peki Kar Tatili Nedeniyle Öğretmenler Ek Ders Ücreti Alabilecek Mi ?

ders Görevlerinin Çeşitli Sebeplerle Yerine Getirilmemesi Veya Öğretime Değişik Sebeplerle Ara Verilmesi Yüzünden Ders Görevini Yerine Getiremeyen Öğretmenlerin Bu Sürelerde Varsa Ders Ve Ek Ders Görevlerini Yapmış Sayılacak.

ayrıca Eğitim Kurumlarında Yöneticilik Görevlerinde Geçici Görevle Görev Yapanların Görevlendirildikleri Unvan İle Asli Görevleri İçin Planlanan Ek Ders Ücretleri Arasında Kıyas Yapılarak Fazla Olan Ek Ders Ücretinin Ödenmesi De Sağlanacak. Diğer Kamu Kurumlarına Görevlendirilen Öğretmenlere Ek Derslerinin Verilecek.


işte O Madde


ders Görevinin Yapılmış Sayılacağı Haller


madde 24- (1) 1/9/2012 Tarihinden Geçerli Olmak Üzere, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Örgün Ve Yaygın Eğitim Kurumlarında Ders Yılı İçerisindeki İş Günlerinde Genel İdari İzinli Olmaları Sebebiyle Eğitim Ve Öğretim Faaliyetlerini Fiilen Yerine Getiremeyen Yönetici Ve Öğretmenler İle Öğrencilerin Çeşitli Nedenlerle Sınıf Veya Okul Bütünlüğünde İzinli Sayılmaları Sebebiyle Eğitim Ve Öğretim Faaliyetlerini Fiilen Yerine Getiremeyen Yönetici Ve Öğretmenler, Bu Sürelerde Üzerlerinde Bulunan Aylık Karşılığı Ders, Varsa Ek Ders, Ders Niteliğinde Yönetim, Hazırlık Ve Planlama Görevlerini Yapmış Sayılırlar.

sonuç Olarak ; Kar Tatilinde Öğretmenler Ek Ders Ücreti Alacaklar.