*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
06 Aralık 2019, 05:30:43

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: öğrenci nakli  (Okunma Sayısı 19246 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 22 Mayıs 2008, 16:21:11 »

KILIÇ Offline
Bilge Üye

eğitim-öğretimin bitmek üzere olduğu şu günlerde öğrenci nakli yapılır mı

bastığın yerleri toprak diye geçme tanı
düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: öğrenci nakli
« Posted on: 06 Aralık 2019, 05:30:43 »

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: öğrenci nakli oyunları, öğrenci nakli programı, öğrenci nakli , öğrenci nakli program yükle, öğrenci nakli download, öğrenci nakli hikayeleri, öğrenci nakli kitabı, öğrenci nakli haber, öğrenci nakli yükle, öğrenci nakli videosu, öğrenci nakli, şarkı sözleri
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2008, 17:32:03 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

tabıkı hocam yapılabılır.Bakınız ilköğretim Kurumları yönetmeliğinde şu hüküm bulunur:

Nakil

Madde 18 - (Değişik madde : 02/05/2006 - 26156 S.R.G Yön/10.mad)

Okullar arası nakillerde, öğrenci kaydı aşağıdaki şekilde yapılır;

a) Nakillerde velinin beyanı esastır. Velinin başvurusu üzerine öğrenci, kesin kaydı yapılıncaya kadar beyan edilen sınıfa devam ettirilir. Gerekli durumlarda ikametgâh ve öğrenci belgesi de istenebilir. Okul müdürlüğü, öğrencinin geldiği okuldan en geç bir hafta içinde nakil belgesini ister. Nakil belgesi okula ulaştığında kayıt işlemi tamamlanır. Nakiller elektronik ortamda da yapılabilir.

b) Nakil belgesine öğrencinin sınıfı, aldığı puanı/notları, 4, 5, 6 ve 7 nci sınıflara ait ağırlıklı yılsonu ortalaması ile yabancı dili ve devamsızlık durumu yazılır. Nakil belgesini müdür ve müdür yardımcısı, müdür yardımcısı yoksa sınıf öğretmeni imzalar. Bu belge, öğrenci dosyası ile birlikte gittiği okula en geç onbeş gün içinde gönderilir. Nakil belgesi ve dosyanın bu süre içinde gönderilmemesi hâlinde okul müdürlüğünce ikinci kez istenir. Gelmemesi hâlinde izlenmesi için durum, bağlı bulunduğu millî eğitim müdürlüğüne yazılı olarak bildirilir. İller arası nakillerde en çok beş günlük süre devamsızlıktan sayılmaz.

c) Taşımalı ilköğretim kapsamına alınan okulun öğrencilerinin nakilleri, taşıma merkezi olarak belirlenen ilköğretim okuluna yapılır. Öğrencisi taşınan okullardaki defter, dosya, kayıtlar ve her türlü resmî belge, taşıma merkezi ilköğretim okuluna teslim edilerek saklanır ve durum, millî eğitim müdürlüğüne yazılı olarak bildirilir.

ç) Nakil belgelerinin hatalı düzenlenmesi veya okula geç ulaşması nedeniyle bir alt veya üst sınıfa devam eden öğrencilerin durumları tespit edildiğinde, okul müdürlüğünce olması gereken sınıfa devam ettirilirler.

Nakillerde aşağıdaki esaslara uyulur;

a) Nakil, dönemin bitimine yirmi gün ve daha az süre kala yapılıyorsa, öğrencinin o döneme ait notları da tespit edilerek nakil belgesine işlenir. (Ek-2)

b) Nakil, dönemin bitimine yirmi günden daha fazla süre kala yapılıyorsa, öğrencinin nakil belgesine o dönem içinde yapılan sınavlar, proje çalışmaları, performans ödevleri ve ders içi performans olarak aldığı puanları yazılır. Naklen gittiği okulda öğrenciye dönem notu verilirken bu puanları da dikkate alınır.

c) İkinci dönemde nakiller, dönem başından onbeş gün sonraya kadar yapılır. Doğal afet, sağlık ve ailenin başka bir yere nakli gibi zorunlu nedenler dışında, bu tarihten derslerin bitimine kadar nakil yapılmaz

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.

İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Öğrenci Dav. Değerlendirmekurulu Toplantı Tutanağı İlkokul Mehmet 4 12282 Son Mesaj 18 Ocak 2012, 18:42:02
Gönderen: Mehmet
öğrenci ile İletişim Kurmada Bazı Beceriler Eğitim cendere 0 6648 Son Mesaj 06 Eylül 2008, 00:29:35
Gönderen: cendere
Öğrenme Güçlüğü Olan Öğrenci Seviye Tespiti Eğitim okancan 0 3036 Son Mesaj 17 Ocak 2009, 12:33:17
Gönderen: okancan
2.sınıf Öğrenci Takip Çizelgesi 2. Sınıflar viyolin 0 4025 Son Mesaj 21 Kasım 2009, 15:28:33
Gönderen: viyolin
1. Sınıflardaki Adaletsiz Öğrenci Dağılımı Eğitim sedefbyo 3 4775 Son Mesaj 18 Eylül 2010, 23:28:39
Gönderen: sedefbyo
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -