*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
23 Ekim 2019, 12:34:42

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Yasin’i Şerif Duası(bugün Cuma)  (Okunma Sayısı 22814 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 03 Nisan 2009, 12:38:53 »
cendere
Ziyaretçi

Yasin’i Şerif Duası(bugün Cuma)

ey Merhametlilerin En Merhametlisi Olan Allah’ım! Herkesin Hakir Görüp
de Dalına Bindiği, Çaresizlerin Rabbi Ancak Sensin. Bizlerin Rabbi De
ancak Sensin. Sen, Bizleri Kötü Huylu, Yüzsüz Bir Düşmanın Eline
düşürmeyecek Kadar Merhamet Sahibisin.

allah’ım Yeter Ki Senin Gazabına Uğramayalım. Ne Çekersek Ona
katlanırız. Fakat Senin Af Ve Mağfiretin Bunları Bize Yaptırmayacak
kadar Geniştir.

allah’ım! Senin Gazabına Uğramaktan, İlahi Rızandan Uzak Durmaktan,
senin O Zulmetleri Aydınlatan Ve Ahiret İşlerini Yoluna Koyan İlahi
nuruna Sığınırız

allahım! Sen Razı Oluncaya Kadar, Affını Dileriz! Allahım! Her Kuvvet, Her Yardım Ancak Seninle
kaimdir!..amin..amin..amin.

(bu Dua Şefkat Ve Merhamet Sahibi, İki Cihanın Güneşi Sevgili
peygamber Efendimize Aittir)

bismillâhirrahmanirrahim

ey Rahmeti Bol, Mağfiret Ve İhsanı Sonsuz Olan Rabbimiz, Bize İslâm Gibi Bir Din, Kur’an Gibi Bir Kitap İhsanettin. Sana Sonsuz Şükürler Olsun. Bizi Hidayetinden İnayetinden Ayırma Yarabbi.
okumuş Olduğum Yâsin Süresi Ve Diğer Süreleri Dergâhı İzzetinde Ahseni Kabul İle Makbul Buyur . Hasıl Olan Sevabı Evvelâ Sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v) Efendimizin Mübarek Ruhu Şeriflerine Hediye Eyledik Vasıl Eyle ..

şefaatini Cümlemize Nasip Eyle…hasıl Olan Sevabı Peygamberimizin Ailesine, Ashabına, Kur’ana Ve İslama Hizmet Eden Bütün Gelmiş Geçmiş Din Alimlerinin Ruhlarına Hediye Eyledik İkrâm Eyle Yarabbi.

hasıl Olan Sevabı Bütün  Anne, Baba, Hısım Akrabamızdan Ahirete İman İle Göç Eden Bütün Geçmişlerimizinde Ruhlerına Hediye Eyledik Haberdar Eyle Yarabbi.
rahatsızlıgı Nedeni İle Şifa Umudu Bekleyen Hastalarımızında Duasını Makamında Kabul Ve Makbul Buyur Ya Rabbi Şafi İsminle Şifalarını Nasip Eyle..

okunmuş Olan Kur’anı Kerimin Nuru İle Kabirlerini Pürnur, Makamlarını Cennet Eyle . Bizlerde Birgün Ahiret Yolculuğuna Çıktığımızda Son Sözlerimizi Kelime-i Tevhid İle Dilimiz Allah Allah Diyerek Gözlerimiz Cennet Ve Cemâli Peygamberiyeye Hayran Olarak Kolay Ölüm Ve İman-ı Kamil İle Çene Kapamak Nasibü Müyesser Eyle Yarabbi.

görünür Görünmez Kazadan Belâdan, Akla Hayale Gelmez Musibetlerden Sana Sığınıyoruz, Bütün Ümmeti Muhammedi Muhafaza Eyle .. Hasta Kullarına Şifalar, Dertli Kullarına Devalar, Borçlu Kullarına Edalar İhsan Eyle Yarabbi. Kendine Layık Kul Habibine Layık Ümmet Eyle.

nar-ı Cehenneminde El Aman El Aman Die Bagıranlarda Eyleme Ya Rabbi.

evlerimize Huzur, Rızıklarımıza Bereket Ve İki Cihanda Saadet İhsan Eyle Yarabbi.

sübhane Rabbike Rabbil İzzeti Amma Yesifün. Veselâmün Alel Mürselin. Velhamdülillahirabbil Alemin. El FÂtiha.

allah(c.c) Cümlemizin Dualarını Kabul Etsin İnşaallah. Hayırlı Cumalar
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Yasin’i Şerif Duası(bugün Cuma)
« Posted on: 23 Ekim 2019, 12:34:42 »

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Yasin’i Şerif Duası(bugün Cuma) oyunları, Yasin’i Şerif Duası(bugün Cuma) programı, Yasin’i Şerif Duası(bugün Cuma) , Yasin’i Şerif Duası(bugün Cuma) program yükle, Yasin’i Şerif Duası(bugün Cuma) download, Yasin’i Şerif Duası(bugün Cuma) hikayeleri, Yasin’i Şerif Duası(bugün Cuma) kitabı, Yasin’i Şerif Duası(bugün Cuma) haber, Yasin’i Şerif Duası(bugün Cuma) yükle, Yasin’i Şerif Duası(bugün Cuma) videosu, Yasin’i Şerif Duası(bugün Cuma), şarkı sözleri
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2009, 00:26:21 »

Cumalioğlu Offline
Forum Yönetim Ekibi
Bilge Üye

Yasin-i Şerif'in Türkçe Açıklaması İçin Teşekkürler Sevgili Cendere Hocam.
kur'an-ı Kerim'i Anlamamızı İstemeyenler Derler Ki, Türkçeleştirince Anlam Yitimine Uğruyor. Ne Güzel Açıklamışsınız. Anlam Yitimi Değil Bence Öz Dilimizle Okunduğunda Daha Da Anlam Kazanıyor.
teşekkürler...

var Olun, Nur Olun Efendim. Saygıyla...

Aydınlıkta ihanet sahte dosta göredir
Sırlarıyla karanlık; hain puşta göredir!
                           Cumali Cumalioğlu

« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2009, 16:41:11 »
cendere
Ziyaretçi

Kur'an'ın Arapça Okunması Çok Zevklidir ,büyük Haz Verir , Ama Mealini De Okumak Şarttır :) Rica Ederim :)
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2009, 19:22:09 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

Evet İnsan Daha Bir Etkileniyor

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.

« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2009, 06:20:31 »

Cumalioğlu Offline
Forum Yönetim Ekibi
Bilge Üye

kur'an'ın Arapça Okunması Çok Zevklidir ,büyük Haz Verir , Ama Mealini De Okumak Şarttır :) Rica Ederim :)

din Kültürü Hocası Olduğunuza Göre Benden Kat Kat İyisini Bildiğiniz Muhakkaktır. Ama Bence Arapça Okumanın Zevki Sadece Vezinli Okunmasından Kaynaklı. Anlamını Bilerek Omumanın Zevki Daha Başkadır Hocam.

daima Saygıyla...

Cumali Cumalioğlu

« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2009, 06:21:45 »

Cumalioğlu Offline
Forum Yönetim Ekibi
Bilge Üye

evet İnsan Daha Bir Etkileniyor

haklısınız Mehmet Hocam...

Cumali Cumalioğlu

« Yanıtla #6 : 23 Nisan 2009, 06:26:33 »

Cumalioğlu Offline
Forum Yönetim Ekibi
Bilge Üye

Diğer Sitede "haydi Bul Yüreğini" Başlıklı Alıntı Yazınızı Okudum, Cendere Hocam.
çok Güzel Bir Paylaşımdı.

Cumali Cumalioğlu

« Yanıtla #7 : 23 Nisan 2009, 13:43:59 »
cendere
Ziyaretçi

Teşekkür Ederim , Benim De Çok Sevdiğim Bir Yazıydı , Buraya Da Eklediğimi Zannediyorum Bi Bakayım :)

İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Her Gün Bir Hadis-i Şerif Dini Konular « 1 2 » feyza05 25 28690 Son Mesaj 09 Ekim 2012, 15:21:38
Gönderen: eylem_leba
Dün-Bugün-Yarın Sohbet / Eğlence elmakurdu 0 2472 Son Mesaj 09 Eylül 2008, 23:02:01
Gönderen: elmakurdu
“Yâsîn Sûresi, kâmil insanın manasıdır” Dini Konular cendere 0 3858 Son Mesaj 29 Eylül 2008, 04:59:03
Gönderen: cendere
Cuma Gününün Sünnetleri Dini Konular feyza05 0 2473 Son Mesaj 31 Ekim 2008, 02:31:13
Gönderen: feyza05
Tarihte Bugün Ne Oldu? Sohbet / Eğlence viyolin 1 3030 Son Mesaj 27 Mart 2009, 19:43:22
Gönderen: Mehmet
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -