Neurofeedback Terapisi - Dikkat Eksikliği Tedavisi

Smf Seo Versiyon Egitimciyim.Net, -- Seo entegre sistem.

rray
boritta
Mon 26 November 2012, 02:33 pm GMT -0500
Neurofeedback Ve Dikkat Eksikliği Tedavisinde Uygulanması Konusunda Nöroterapist Dr. Bora Küçükyazıcı'nın Makalesini Buldum:

dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (dehb), Tüm Çocukların %5-10’unu Etkilediği Tahmin Edilen, Dikkatsizlik Ve / Veya Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dürtü Kontrol Bozukluğu İle Kendini Gösteren Bir Bozukluktur.

debh Tedavi Edilmediği Takdirde, Özellikle Çocukluk Çağında Ve Sonrasında Akademik, Ailevi, Sosyal Ve Mesleki Becerilerde İşlevsizliğe Sebep Olabilir. Birçok Yanlış Bilginin Aksine, Tedavi Edilmeyen Dehb’li Gençlerin %65’i Ve Dehb’li Yetişkinlerin %50’si Yaşamları Boyunca Sahip Oldukları Bozukluğa Bağlı Semptomlar Sebebiyle Önemli Sorunlar Yaşamaya Devam Etmektedirler.

dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (dehb) Esas Olarak Bilişsel İşlevlerde Bozukluklar İle Karakterize Bir Nörogelişimsel Bozukluktur. Dehb’li Bireylerde Yapılan İşlevsel Beyin Dalgaları Görüntüleme Çalışmaları, Seçici Dikkat İçeren Görevler Sırasında Anterior Singulat Korteks (acc) Denen Bölgede Normal Dışı İşleyişler Gösterilmiştir. Dehb’li Çocuklarda Neurofeedback Protokollerinin Uygulanması, Acc Fonksiyonlarının Normalleşmesini Sağlamaktadır Ve Bu Durum Seçici Dikkatin Düzeltilmesindeki Anahtar Nöral Düzelmedir.

kaynak Ve Makale Devamı: Http://cocukvegenc.com/icerikdetay-142/dikkat-eksikliginde-neurofeedback-ile-tedavi.html

summertime
Tue 4 August 2015, 02:14 am GMT -0500
radyasyon yayan cihazlarla çok yakın olmak bir çocukta dikkat eksikliği yaratır mı ?

egitimciyiz
Tue 4 August 2015, 02:18 am GMT -0500
radyasyon yayan cihazlarla çok yakın olmak bir çocukta dikkat eksikliği yaratır mı ?

tabiki yaratır.

summertime
Tue 4 August 2015, 09:08 am GMT -0500
radyasyon yayan cihazlarla çok yakın olmak bir çocukta dikkat eksikliği yaratır mı ?

tabiki yaratır.


teşekkür ederim.